VIDEO: Hasiči dostali vůz, IZS předvedl akční scény

Foto: Petra Stehlíková

Sobota 17. června 2017 byla v Dobřichovicích zasvěcena Dnu s IZS. Úvod měl velký význam pro místní dobrovolné hasiče. Ti převzali novou Tatru 815-7 s akčním názvem La Bombera.

Slavnostního aktu se zúčastnilo mnoho významných osobností včetně velitele hasičů Martina Jurkovce nebo starosty Dobřichovic Petra Hampla. Cisternová automobilová stříkačka pochází z dílny firmy THT Polička, která do okolí dodala už šest vozů.

Po představení nové tatry už pošesté pokračoval den s těmi, kteří zachraňují životy. Hasiči, policisté nebo třeba i mladí požárníci předvedli své umění při skvěle sehraných scénách, jež vypadaly jako z akčních filmů. Návštěvníci se přesvědčili, že ostré zuby služebního psa by opravdu nechtěli pocítit na vlastní kůži. Také zjistili, že policisté chytí každého, kdo jde proti zákonu. Mladí hasiči zase ukázali, že vyrůstá další odvážná generace.

Všichni přítomní si užili spoustu zábavy. Zároveň se ubezpečili, že IZS se umí dobře postarat o jejich majetek, zdraví i životy. Na místě byla i Dobnet TV. Krátkou reportáž najdete na webu idobnet.cz v rubrice Videa.

Dobnet TV přináší reportáž z akce, ve které velitel dobřichovických hasičů Martin Jurkovec například prozradí, co umí nový hasičský vůz.

(hej)