Florbalisté posilují své řady

Sport_florbal_900Nově založené dobřichovické florbalové družstvo  SK Alien Nation má za sebou první zápasy a věří, že se tabulkou bude posouvat směrem vzhůru.

Oddíl vznikl na konci srpna tohoto roku. Tehdy v něm bylo již 25 dospělých hráčů, kteří aktuálně působí v 9. lize. Přibylo i 12 dětí, jež soutěží mezi staršími žáky. Všichni jsou letos na startovní čáře s cílem dostat se v tabulce co nejvýše. Dosavadní výsledky zápasů zatím hovoří spíše o sehrávání týmu a hledání správného rytmu. Muži hned první utkání absolvovali s týmem hluchoněmých hráčů, s nimiž prohráli 3:2. Zápas byl vzhledem k handicapu soupeře náročný a zdlouhavý. Z druhého utkání s TJ Sokol Dobříš B si odnesli remízu 5:5. Ve druhém kole, které proběhlo v sobotu 4. října, si zapsali dvě prohry, jednu s Ježky Rožmitál (4:8) a druhou s Gladiátor Teamem Beroun B.

„S výsledkem prvního zápasu jsme nespokojeni, byla v něm spousta chyb hlavně našeho gólmana. Ale druhý zápas dopadl výborně, i když jsme prohráli, protože naším soupeřem bylo nejlepší mužstvo soutěže. Velmi dobře nám fungovala obrana a vůbec souhra celého týmu,“ zhodnotil Michal Janouš, kapitán a vedoucí SK Alien Nation.

Starší žáci odehráli formou tzv. košů první zápasy. Zatím bez velkého úspěchu, ale všichni věří, že pravidelným tréninkem najdou klíč k vítězství. Tým SK Alien Nation stále posiluje své řady včetně dětských hráčů. Zájemci se mohou ozvat na e-mail michal.janous@seznam.cz.

(jh, lib)