Festival Jeden svět znovu míří do Řevnic

Foto: Lucie Hochmalová

ŘEVNICE – Milovníci dokumentárních filmů mají příležitost vidět skvělé snímky na třetí řevnické přehlídce v rámci festivalu Jeden svět. Přehlídka proběhne od čtvrtka 23. do soboty 25. března. Letošní filmy budou reflektovat téma Cena bezpečí.

„Současným světem otřásá jedna krize za druhou, environmentální, energetická, drsná válka za humny. Tým Řevnic se snažil o pestrý výběr filmů, které jsou zajímavé jak obsahově, tak filmařsky a které zaujmou naše diváky,“ uvádí organizátorka festivalu Alice Čermáková.

Přehlídku zahájí v distribuční premiéře film Matta Sarneckiho Kuciak: Vražda novináře. Po filmu přivítáme hosta, novináře ze skupiny Pavly Holcové Investigace.cz. Pamatujete si na skvělý dokument o stárnoucím Michailu Gorbačovovi v režii jeho přítele Vitalije Manského? Tento ruský režisér, který od roku 2014 žije v Rize, natočil dokument o válce na Ukrajině očima záchranářů. A navíc: opět ho produkovala česká společnost Hypermarket Film Remundy a Klusáka. „Dále jsme vybrali film Dohazovačka, o dívce, která se narodila a vystudovala v Londýně a poté se připojila k Islámskému státu a stala se nejproslulejší dohazovačkou nevěst IS na sociálních sítích,“ dodává Čermáková.

Unikátní, zábavná a existenciální sonda do pracovního procesu na různých kontinentech je film Postpráce. Film Iluze hojnosti přiblíží nerovný boj několika žen ve Střední Americe s nadnárodními korporacemi devastující místní půdu a krajinu kvůli blahobytu Evropy. Tragické dopady globalizace, to vše v kulisách úchvatné přírody.

A budou i dva odlehčené filmy v baru Otakar v Corsu: Farmář a Hipster a Ženy za volantem.

Program

Čtvrtek 23. 3.

Zahájení Kino

Kuciak: Vražda novináře 19:00

Pátek 24. 3.

Sklad13_ Dřevák

Iluze hojnosti 17:00

Postpráce 19:00

Bar Otakar Corso

Farmář a Hipster 17:00

Ženy za volantem 19:00

Sobota 25. 3.

Sklad13_Dřevák

Dohazovačka 17:00

Východní fronta 19:00