Evropský softbalový Super Cup startuje v Radotíně

Foto: Escm2015.eu
Foto: Escm2015.eu

Radotínský softbalový klub hostí ode dneška Super Cup, nejvyšší mužskou klubovou soutěž organizovanou Evropskou softbalovou federací (ESF). Letos poprvé přijel i mimoevropský tým v čele s legendami tohoto sportu.

Do turnaje se kvalifikovalo 22 týmů z osmi evropských států, jeden exotický startuje na pozvání ESF. Dohromady tedy 23 týmů, 97 zápasů – takže jde o historicky největší softbalový turnaj starého kontinentu.

Zmiňovaná „exotická výjimka“ se týká mimoevropského týmu Black Sox, juniorského výběru Nového Zélandu. Poprvé v historii se na evropské půdě představí mužský reprezentační tým země 6násobných světových šampionů. Povedou ho dvě legendy mezinárodního softbalu – Thomas Makea jako hlavní trenér a Jarrod Martin jako jeho asistent.

Utkání play-off ze všech tří turnajů Prague Softball Summer – z obou ženských turnajů a z ESCM, včetně sobotních finálových zápasů ESF a ESCM v Radotíně, budou vysílána živě na www.playo.tv.

První zápas sehraje domácí RSK proti francouzskému Cavigal Nice v pondělí 24. srpna ve 12:30 hodin, ještě v ten den nastoupí ve 20:30 hodin proti novozélandským Black Sox. V úterý jeho soupeři budou nizozemští Pioneers ve 14:30 hodin a dánští Horsholm Hurricanes v 19 hodin. Ve středu se utká v 19 hodin s italským celkem Juniors Alpina. Rozpis dalších dnů bude dle umístění ve skupině.

Připomeňme, že softballový klub v Radotíně byl založen v roce 1979 a je jedním z nejstarších klubů v České republice. Zároveň je také vlajovou lodí celého Radotínského sportovního klubu a nejúspěšnější klub na celé Praze 16. Hraje mužskou Extraligu a pravidelně se umisťuje na předních příčkách.

Informace o dalších týmech, systému hry i celém turnaji najdete na www.escm2015.eu nebo webu Prahy 16.

(lib)