Ester Pavlů nadchla písněmi plný všenorský Kulturní dům

Ester Pavlů Foto: Radek Havlíček

VŠENORY – Jedinečný koncert pěvkyně Ester Pavlů zazněl 22. dubna v krásném Kulturním domě ve Všenorech. Příchozí slyšeli árie z Carmen, Cigánské melodie a další skladby, na housle zahrál Pavel Nechvíle a na klavír Lukáš Klánský.

Koncert přilákal návštěvníky ze Všenor i širokého okolí, sál byl úplně plný. Během večera zazněly písně z cyklu Letní noci Hectora Berlioze, Nocturno Fryderyka Chopina, Dvořákovy Cigánské melodie i Sonatina, Poetická polka Bedřicha Smetany nebo skladby Strausse, Bizeta či Rossiniho. Posluchačům se koncert velmi líbil a po obrovském aplausu se dokonce muselo přidávat.

Foto: Radek Havlíček

Ester Pavlů absolvovala Akademii múzických umění v Praze a několik zahraničních kurzů u osobností světového formátu. Je držitelkou třetí ceny na Mezinárodní pěvecké soutěži Antonína Dvořáka v Karlových Varech a finalistkou soutěže Belcanto Vincenzo Bellini ve Francii. Rozhovor s pěvkyní si můžete přečíst TADY.

Houslista a člen České filharmonie Pavel Nechvíle hraje na housle od sedmi let, vystudoval pardubickou konzervatoř ve třídě profesorky Naděždy Novotné a AMU pod vedením profesora Jiřího Tomáška. Přední český klavírista Lukáš Klánský je vyhledávaný sólista i komorní hráč. V roce 2018 skončil druhý na Internationaler Hans-von-Büllow-Wettbewerb v oboru dirigování od klavíru. A právě této specifické disciplíně se intenzivně věnuje.

Pár minut atmosféry koncertu pro vás zachytil Vladimír Svejkovský.