Dobrovolníci a úspěšní reprezentanti převzali ocenění

Foto: KÚSK
Foto: KÚSK

Představitelé krajské správy již popáté předali ceny v anketě Dobrovolník Středočeského kraje. Na podiu se vystřídala řada dobrovolníků i úspěšných reprezentantů z nejrůznějších disciplín a oborů.

Ocenění za mimořádnou činnost získal student Tomáš Brůžek, který letos 21. září pohotovou resuscitací, masáží srdce a umělým dýcháním zachránil život Oldřichu Ježkovi, učiteli Gymnázia Joachima Barranda v Berouně.

Z kraje byli vydzviženi dobrovolníci Marie Dvorská, spoluzakladatelka Sboru pro občanské záležitosti v obci Stará Huť, který více než 40 let ovlivňuje společenský a kulturní život ve Staré Huti. Dále František Kalousek, trenér žáků v TJ Sokol Dobrovice, Václav Matějů, který se celý život zabývá sportovními a kulturními aktivitami pro občany obce Dolní Stakory, Jiřina Pešková, dlouholetá členka TJ Jizera Káraný. Ocenění obdrželi i Iva Pointková, jejíž činnost významně a dlouhodobě přispívá ke kulturnímu a společenskému životu ženské generace města Libušín, Kateřina Coufalová z obce Čistá, která se volnočasovým aktivitám věnuje více než 45 let, dále Josef Chládek, dlouholetý vedoucí Pionýrské skupiny Veteráni Kladno, Jan Střeska z Junáka v Libušíně, Vilém Šubrt ze Sboru dobrovolných hasičů v Novém Strašecí, Václav Tvrdý, který vede oddíl Trubačů při Pionýrské skupině Rak Rakovník, a Jaroslav Volf ze sboru dobrovolných hasičů v obci Žďár.

Za úspěšnou reprezentaci se z ocenění radovaly desítky žáků a studentů. Zejména zlatí, stříbrní a bronzoví ze VII. letní olympiády dětí a mládeže v Plzni, kdy Středočeský kraj obhájil pozici nejúspěšnějšího kraje. Radost pak měli jednotlivci i družstva ve florbalu, fotbalu, minikopané, volejbalu, sportovní gymnastice, stolním tenise, basketbalu a v dalších disciplínách.

Uznání se dočkala i družstva úspěšná v Akademickém mistrovství ČR v požárním sportu a v běhu s překážkami, tým, který získal 2. místo v soutěži Školní časopis roku 2015, nebo úspěšní reprezentanti v soutěžích základních uměleckých škol ve hře žákovských orchestrů, ve hře na dechové nástroje, na bicí, v komorním i sólovém zpěvu.

Mezi jmenovanými byla i řada žáků a studentů, kteří reprezentovali v odborných dovednostech, třeba v klempířině nebo v jiných technických oborech, nebo v chemických, astronomických, informatických a matematických a jiných soutěžích.

„Je mi ctí, že mohu podat ruce těm, kteří tak dobře reprezentovali náš kraj, a je jedno, zda na olympiádě, ve sportovních disciplínách nebo ve vědomostních a kulturních soutěžích. Děkuji i všem dobrovolníkům za jejich celoživotní práci, kterou vykonávají ne pro sebe, ale pro společnost,“ řekl radní pro oblast kultury a památkové péče Zdeněk Štefek, který ocenění společně s místopředsedou Výboru pro výchovu, vzdělání a zaměstnanost Zbyňkem Coufalem a pracovníky odboru školství, mládeže a sportu předával.

(red)