DOBNET v červenci: Zrychlili jsme připojení v 5.5G Zdarma!

DOBNET v červenci Zrychlili jsme připojení v 5.5G ZdarmaNejnovější technologii 5.5G jsme instalovali už téměř na všech našich vysílačích. Na místa, kde ještě není, se v těchto týdnech intenzivně chystáme.

 Říkáte si, zda měnit připojení na novější síť, když vám ta původní funguje? Ke kladné odpovědi dojdete především ve chvíli, kdy chcete přes internet například sledovat video a právě je večerní špička.

Starší síť v pásmu 2,4 jsme při budování 5.5G rekonstruovali také a asi si vzpomenete na bezplatné navýšení rychlosti, nicméně tato technologie je v současnosti na hranici svých možností. Vznikala v době, kdy se na internetu četly e-maily, stahovaly obrázky a video bylo luxus. Na svůj strop tato technologie naráží především ve špičkách.

Nová technologie 5.5G je mnohonásobně kapacitnější a po testování v minulých týdnech jsme vám všem posílili vaše připojení. U všech přípojek 5.5G jsme snížili agregaci z poměru 1 : 20 na 1 : 8. Co to je agregace? Zjednodušeně řečeno je to počet uživatelů, kteří se dělí o datovou linku, a označuje minimální rychlost, na niž se vám zpomalí připojení, pokud by se všichni rozhodli stahovat v jeden okamžik. Tato maximální hodnota je sice spíše teoretická, nicméně rozdíl v agregaci 1:20 a 1:8 už ve špičkách pocítíte.

Vývoj naší sítě pokročil natolik, že vám i ve špičce můžeme zaručit vyšší minimální propustnost. Z technických důvodů je to možné pouze na nové síti. Jestli vám tedy rychlost připojení po večerech už nevyhovuje, zavolejte do naší Informační kanceláře. Pokud máte naše zařízení, výměna proběhne zdarma, se starým zařízením zaplatíte jen připojovací poplatek. Cena zůstává stejná, muziky je daleko více. Proč ještě váhat?

Jaroslav Mareš, tajemník sdružení DOBNET, o. s.