Dobiholky chtějí mistrovský hattrick

Foto: archiv týmu

DOBŘICHOVICE – Prvoligové volejbalistky z Dobřichovic také letos bojují o nejcennější trofej. Základní část soutěže ovládly se čtyřbodovým náskokem na druhý tým z Jablonce nad Nisou. 

Právě hráčky z města proslulého výrobou skla a bižuterie „zatopily“ děvčatům od Berounky v úvodu soutěže, když jim do tabulky zapsaly dvě prohry. Dobřichovický tým, oslabený kvůli zraněním, nastoupil jen v šesti. A i když druhý zápas na domácí palubovce rozehrál lépe než první, vítězství patřilo hostům. O body je později připravily ještě volejbalistky z Plzně, ale pak děvčata slavila jen vítězství, navzdory tabulkově silným soupeřům a zamíchaným sestavám kvůli zdraví a dalším okolnostem. 

V posledních týdnech do hry velmi silně promluvily také karantény. Ale první krůček za třetím titulem v řadě se povedl. „Přestože jsme základní část odehrály maximálně v osmi hráčkách, jen poslední lednový víkend nás bylo výjimečně devět, vybojovaly jsme první místo! Vzhledem k nešťastnému systému soutěže, tedy bez play-off, si ztráty z úvodu sezony bereme s sebou a na cestě za obhajobou už nesmíme zaváhat. Příští zápas hrajeme doma s Českými Budějovicemi, tak přijďte fandit!“ vyzývají Dobiholky všechny fanoušky. Hlasivky a další podporu si připravte na 11. a 12. února. Páteční zápas začíná v 19 hodin, v sobotu v 10 hodin dopoledne.