Den se záchranáři nabídne i řidičák pro děti

Foto z loňského ročníku: MČ Praha 16
Foto z loňského ročníku: MČ Praha 16

Městská část Praha 16 připravila na sobotu 3. října od 9 do 13 hodin Radotínský den s Integrovaným záchranným systémem s podtitulem Záchranáři v akci.

Konat se bude před obchodním centrem Berounka na radotínském náměstí Osvoboditelů.

Akce je koordinována ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem hlavního města Prahy, s Policií České republiky, která v minulých ročnících představila například policejní Passaty, jež hlídají bezpečnost na našich silnicích, dále s Vojenskou policií Armády České republiky, s Městskou policií hlavního města Prahy, se Zdravotní pojišťovnou Ministerstva vnitra, Jednotkou sboru dobrovolných hasičů Radotín a dalšími.

Radotínský den s IZS se měl původně konat v květnu, ale kvůli souběžnému Mistrovství světa v ledním hokeji se přesunul podzim.

K vidění bude rozličná zásahová a záchranná technika, se kterou integrovaný záchranný systém dennodenně zachraňuje lidské životy. Což se naposledy ověřilo při extrémně suchém a horkém létě.

Svoji činnost ukáže Jednotka sboru dobrovolných hasičů Radotín, Policie České republiky představí Poříční oddělení Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy a u stanoviště Městské policie hlavního města Prahy si malí návštěvníci budou moci „udělat“ řidičský průkaz! A také letos s sebou záchranáři a policisté vezmou své čtyřnohé pomocníky, psy a koně.

(red)