Den otevřené náruče přilákal dvě stovky návštěvníků

Foto: Petra Stehlíková

Ve spolku Náruč v Dobřichovicích se čím dál častěji setkávají lidé, které zajímá téma duševního zdraví a chtějí se zapojit do společenského života. Nedávno sem zavítala široká veřejnost.

„Máme radost, že jsme mohli představit nejen naši práci, ale také obrazy a fotografie našich klientů. Těší nás, že jsme podpořili jejich tvorbu a oni sami získali novou zkušenost při prezentaci své práce. Všichni návštěvníci se mohli s klienty setkat, vypít společně kávu a ochutnat domácí linecká kolečka z naší pekárny. Někteří využili příležitosti si společně zatančit, nebo vyzkoušet aktivity z oblasti arteterapie,“ popsala různorodý program Dnu otevřené náruče Simona Petrejová, vedoucí služby sociální rehabilitace.

Pozvání přijali hosté z různých neziskových organizací v regionu, ze škol, ale i státní správy. S mnohými už vedení spolku plánuje další zajímavou spolupráci.

„Rádi bychom poděkovali všem, kteří si našli čas pro návštěvu a podporu našeho Centra sociální rehabilitace Náruč v Dobřichovicích. Celý den nás provázelo nejen příjemné slunečné počasí, ale hlavně velký počet milých hostů. Přišlo nás podpořit přes 200 návštěvníků, což zcela předčilo naše veškerá očekávání,“ dodala Simona Petrejová.

Uvedla také, že další setkání jsou možná kterýkoli pátek mezi 11. a 14. hodinou v prostorách dobřichovického centra v ulici Pražská 345. V tento čas se koná posezení v otevřené “páteční kavárně”. Další informace získáte na telefonu 725 427 935.

Foto: Petra Stehlíková

(red)