Cukrová depilace

Cukrová depilaceBlíží se léto, a proto bychom vám rádi v salónu Klementýna nabídli nejjemnější způsob depilace.

Je to depilace cukrovou pastou. Tato velice stará metoda pochází z tradic Blízkého východu a těší se oblibě po celém světě. Depilace cukrovou pastou je velmi šetrný, dá se říci až nejjemnější dostupný způsob při odstraňování chloupků.

VÝHODY CUKROVÉ PASTY
Nedráždí pokožku přítomností chemikálií, vše v pastě obsažené je čistě na přírodní bázi. Nezpůsobuje alergické reakce. Cukrová pasta je kompletně rozpustná ve vodě a tudíž dobře omyvatelná. Pleť není po depilaci lepkavá a vašemu oblečení nehrozí poničení. I způsob provádění depilace je zcela odlišný. Na rozdíl od klasické depilace se chloupky vytrhávají po směru růstu, a tak depilace není tolik bolestivá a pleť není příliš zarudlá a podrážděná. Pasta obsahuje olivový olej, který pokožku zklidňuje a zvláčňuje.

Další výhodou je, že po provedení vám zachová opálení, se kterým jste do salónu přišli.

Pro koho je tento způsob depilace určen?
Cukrovou pastu mohou používat všechny osoby bez omezení věkem, ženy i muži.

Cukrová pasta není vhodná pouze pro mužský obličej, kde systém kořínků je zcela odlišný, a proto hrozí vznik zanícených pupínků.

Při výskytu křečových žil doporučujeme konzultaci s lékařem.

Těšíme se na vaši návštěvu! Pracovnice salónu Klementýna

nám. Krále J. z Poděbrad 5, Řevnice, tel.: 222 356 296, 737 258 018, e-mail: salon@klementyna.cz, www.klementyna.cz
Jak na cylindry
Co je astigmatismus

Pokud oko nevykazuje žádnou vadu vidění, utváří se obraz vzdálených nebo blízkých předmětů na sítnici. Čočka se vyklenuje nebo oplošťuje v závislosti na vzdálenostech tak, aby byl vytvořen jasný obraz. Tento proces se nazývá akomodace. Akomodace umožňuje vidění od několika centimetrů až po nekonečno. Pokud je obraz neostrý, znamená to, že oko vykazuje vadu vidění. O jedné z těchto vad, o astigmatismu, jsme si povídali s optometristkou **Evou Voříškovou** z optiky v obchodním centru Vráž v Černošicích.

Co je astigmatismus a jak ho lze odhalit?
Ten, kdo trpí astigmatismem, vidí neostře jak na blízko, tak i do dálky. Nevidí jasně kontrasty, zaměňuje podobné si znaky jako písmena H, M nebo N nebo také číslice 8 a 0.

Co je příčinou astigmatismu?
Příčinou často bývá zakřivení rohovky, které není sférické, ale torické (normální rohovka má tvar kulové úseče, při astigmatismu má však ve dvou osách na sebe kolmých rozdílné zakřivení a výsledkem je válcová plocha, která způsobuje zkreslení).

Astigmatismus se může kombinovat s řadou dalších vad vidění, jako je například myopie nebo hypermetropie.

Jak lze astigmatismus korigovat?
Dnes umíme korigovat astigmatismus i pomocí kontaktních čoček, jinak samozřejmě brýlovou korekcí. Brýlová skla, která korigují astigmatismus, nazýváme cylindry. Další možností léčby astigmatismu jsou chirurgické laserové zákroky. Veškeré postupy musí být zvažovány individuálně.

Rádi vám poskytneme další rady a individuální změření zraku v naší optice Vidíš skvěle!

Vidíš skvěle
OC Černošice – Vráž (Tesco)
tel.: 251 552 086, 777 172 266
www.vidisskvele.cz