Co plánuje Mořinka, Černošice a Svinaře

Co plánuje Mořinka, Černošice a SvinařeK seriálu dotazů na starosty. Zeptali jsme se jich, zda si dávají novororoční předsevzetí, jak dopadla ta loňská a jaké plány mají pro letošek.
zdroj: morinka.eu

Kateřina Smoterová, Mořinka

Ano, dala. Například, že budu jíst zdravější a dietnější jídla.

Vydrželo mi to tak dva až tři měsíce.

Chtěla bych sehnat dotaci na rekonstrukci dětského hřiště a úpravu veřejného prostranství.

Plány jsou velké, dokončení stavby vodovodu, pořízení regulačního plánu a projektu na kanalizaci. V plánu jsou již tradiční kulturní akce: jarní slavnost v Roklince, Mořinka fest, pálení čarodějnic u menhiru, pohádkový les, dětský den, drakiáda, dýňová slavnost, mikulášská zábava, zpívání u vánočního stromu a cestovatelské besedy a přednášky.

 

Filip Kořínek, Černošice 

Myslím, že klasické novoroční ne. Ale jsem dost zásadový po celý rok a občas si na sebe něco vymyslím.

Ano.

Ne.

Plány a naděje máme velké. Pracujeme na několika projektech současně a u všech doufáme, že se je v příštích dvou letech podaří dokončit nebo alespoň spustit. Možná je to velký optimismus, ale ty věci jsou tak zásadní, že nejde připouštět si možnost neúspěchu a polevit v tahu na bránu. Jde hlavně o rekonstrukci čistírny odpadních vod, opravy dalších ulic, rozeběhnutí přestavby tzv. vily Tišnovských na budoucí radnici a získání zdrojů na stavbu tělocvičny. Navíc u základní školy vznikne nové dětské hřiště a na podzim by se měl po letech otevřít nový kulturně-společenský sál. Na konci května město znovu ožije špičkovým jazzovým festivalem, v létě si zopakujeme povedený nový formát mariánské pouti. Z hlediska správy města se chceme udržet na špičce v transparentnosti  a třeba znovu vyhrát v soutěži Otevřeno x zavřeno.

 

Vladimír Roztočil, Svinaře

Párkrát.

Jednou, když jsem přestal kouřit.

Nedávám. Starostování závisí na více okolnostech (zdraví, finance pro obec…).

Pokud získáme dotaci, budeme stavět ČOV, první etapu kanalizace a druhou etapu vodovodu. Myslím, že se u nás stále něco děje.

připravil Tomáš Hromádka