Co nabízí sokolské jednoty v okolí?

Co nabízí sokolské jednoty v okolíPřehledný seznam možností sportovního vyžití v našem regionu.

TJ Sokol Řevnice

TJ Sokol Řevnice nabízí jako každý rok velmi širokou paletu sportů pro širokou veřejnost.

Rozvrh cvičení najdete také zde na této straně DOBNETzpravodaje, stále však nawww.sokolrevnice.cz.

Sokol Řevnice disponuje velmi dobře vybavenou tělocvičnou – kromě nářadí pro gymnastiku lze využít náčiní pro aerobní, posilovací i zdravotní cvičení, nechybí ani pestré vybavení pro cvičení rodičů s dětmi i pro děti. Vnitřní prostory a vybavení tělocvičny lze využít na velké množství míčových her. Proto zde probíhají především v chladnějším období tréninky volejbalu, florbalu, nohejbalu, a díky lajnování též tenisu a nově i badmintonu.

Novinka v Řevnicích? Badminton

„Letos jsme tělocvičnu připravili a vybavili na badminton. Rádi bychom tento oddíl zařadili do současné rodiny sportů pod hlavičkou Sokola Řevnice, ale samozřejmě bude záviset na poptávce a zájmu, především dětí. Nabízíme hodiny též k pronájmu,“ sděluje Monika Vaňková.

SOKOLÁK a beach volleyball
Víte, že je v Řevnicích možné hrát plážový volejbal? A má dokonce velmi aktivní hráče, kteří lákají další příznivce tohoto sportu mezi sebe. „Pokud rádi hrajete a nemáte spoluhráče, připojte se každé úterý od 18 hod nebo v neděli od 17 hodin. Telefon je 603 402040,“ doplňuje Monika Vaňková.

Letní hřiště Sokola Řevnice, tzv. „Sokolák“ nabízí kromě zmíněného beach volleyballu též kurty na klasický volejbal, přehazovanou či nohejbal. Najdete tam také plácek na líný tenis. Tyto prostory také využívá tenisová přípravka.

PIKOLÍN
Se Sokolem Řevnice také úzce spolupracuje nově vznikající občanské sdružení Pikolín. Přímo v areálu řevnické sokolovny připravuje Pikolín dopolední program garantovaný pedagogem pro děti od 3 let, kde si budou malovat, cvičit i zpívat.

Spolupráce se Sokolem Řevnice je dohodnuta tak, že všechny děti využívající služeb Pikolínu se stanou členy Sokola Řevnice. Podchytí se tak výchova malých Sokolovů už v útlém věku. Navíc v dopoledních hodinách není sokolovna po odchodu základní školy téměř využívána, takže aktivity Pikolínu vyplňují mezeru v jinak nabitém rozvrhu. Za dohodnutou úhradu, samozřejmě. Neboť odchodem základní školy do nových prostor společnosti Řevnická sportovní, naráz až fatálně poklesl příjem z pronájmu prostor.

„Za fyzické i finanční pomoci o.s. Pikolín, zvelebujeme dvorek za tělocvičnou. Ze zarostlé a neudržované plochy se stane dvorek s parkovou úpravou, klouzačkou a pískovištěm,“ pochvaluje si začínající spolupráci Monika Vaňková.

TJ Sokol Dobřichovice

TJ Sokol Dobřichovice letos slaví 111. výročí od založení. Má osm činných oddílů, které se vesměs řadí k velice úspěšným.

Oddíl všestrannosti má nejširší členskou základnu a každoročně nedokáže pojmout všechny zájemce o cvičení ze strany dětí a rodičů. Oddíl volejbalu dokáže na své zápasy přilákat množství fanoušků, oddíl jachtingu sbírá úspěchy hlavně na Jadranu. Dále se pod hlavičkou Sokola Dobřichovice hraje nohejbal, košíková, badminton, fotbal, florbal i futsal. Něco více o tenisu.

Oddíl Tenisu
Tenisový klub v Dobřichovicích se může pyšnit mimořádně krásným tenisovým areálem se čtyřmi kurty. Je umístěný u lesa na kraji vilové čtvrti Brunšov. Zde lze sportovat a potom na terase u klubovny posedět a občerstvit se.

Jaké jsou priority dobřichovických tenistů? Na to odpovídá Tom Tomášek, předseda oddílu tenistů: „Do budoucna je největší prioritou výchova dalších generací tenistů Sokola. Nerad bych se dožil toho, že budou hrát jen veteráni. Doufáme, že již v příštím roce se nám podaří postavit po mnoha letech do soutěží družstev i vlastní žákovské družstvo. Přáli bychom si také dále rozšiřovat počet trenérských hodin věnovaných mládeži a tak umožnit i dalším dětem z Dobřichovic a okolí seznámit se s naším krásným sportem. Laskavou péči jim poskytnou naši trenéři, panové V.Gavriněv, J.Němec a J.Taussig.“

Pro doplnění: tenisová přípravka se rozběhne začátkem září. Přihlášky dětí přijímá Ing. J. Němec, tel. 602 659 626.

TJ Sokol Lety

Dá se říci, že Sokol Lety žije stolním tenisem. V současné době je oddíl stolního tenisu dospělých rozdělen do čtyřech sportovních družstev A až D. Všechna družstva hrají v okresním přeboru a to 1. či 2. třídu. Sokol v Letech si vychovává též mladé hráče pod vedením Jiřího Vodičky. Ve stolním tenise v Letech se pořádá župní přebor i dětský turnaj. Pravidelné soutěžní akce jsou též o Vánocích a Velikonocích (Velikonoční vajíčko).

Dalším sportovním oddílem je nohejbal.

Kromě oddílů aktivních v soutěžích se schází zájemci o pohyb rekreačně – muži při fotbálku, ženy cvičí aerobik s prvky bodystylingu. Předškolní děti sportují a hrají hry jednou týdně. Kromě těchto aktivit se v sokole na kurtech schází tenisté či volejbalisté. Jsou zde pořádány i kurzy sebeobrany. Prázdná nezůstává ani zdejší posilovna.