Už za týden císař posté stráví noc na Karlštejně 

Foto: Lucie Hochmalová

Poznačte si v kalendáři. Jubilejní, sté představení poberounského muzikálu Noc na Karlštejně, se odehraje v pátek 4. září od 20 hodin na nádvoří zámku v Dobřichovicích.
Už neuvěřitelných patnáct let vítá dobřichovický Karel Král v roli purkrabího na Karlštejně císaře Karla IV. Toho do roku 2012 představoval nezapomenutelný Vladimír Čech; když se pak o rok později předčasně odebral do hereckého nebe, vystřídal jej slavný herecký bard Václav Vydra. Ten se role Otce Vlasti zhostí i při tomto jubilejním představení. Jeho choť ztvární Nikol Vaňková, jež císařovnu Elišku zdědila po své mamince Monice.

Jan Rosák a Petr Jančařík pobaví diváky v kostýmech vévody bavorského Štěpána a krále cyperského Petra. Popletu Peška představuje další profesionál, muzikálový herec Ondřej Bábor. Uvidíte ale i ostřílené ochotníky, třeba Petra Říhu coby arcibiskupa Arnošta z Pardubic, jeho ženu Alenu (hofmistryně Ofka) i půvabnou Dianu Horkou, která se premiérově představí v roli mladé Aleny. Sbor manů bude také tentokrát sestaven z dobřichovických zastupitelů a starostů okolních obcí. Své umění předvedou šermíři a metači ohně, chybět nebude ani koza či kůň.

(lh)