Chorus Angelus zpíval na Kvítkování i maminkám

Foto: archiv sboru
Foto: archiv sboru

Sbor Chorus Angelus měl během uplynulých týdnů mnoho vystoupení. V dubnu odjel za spřáteleným Dětským pěveckým sborem Kvítek na festival Kvítkování 2016 do Kostelce nad Orlicí, v květnu pak zpíval třeba maminkám, na Jazz festivalu v Černošicích nebo u mokropeské kapličky.

Jak se výlet do Kostelce líbil, popsaly Viktorie Pešková a Natálie Janášová z komorního oddělení Chorus Angelus: „Ještě před příjezdem do Kostelce jsme se zastavili v Hradci Králové v muzeu firmy Petrof, jež vyniká svými krásnými klavíry. Moc se nám zde líbilo. Koncert pod vedením sbormistra Romana Michálka, sbormistryně a klavíristky Ivany Kylarové a také Dagmar Potštejnské z místního Kvítku byl příjemný. Moc jsme si celý zájezd užili.“

Děti z přípravky A a ze všech chorálků zazpívaly 8. května na zahradě ZUŠ svůj současný repertoár a maminkám vyrobily voničky a věnečky k jejich svátku. 19. května vystoupilo koncertní oddělení, přípravka A a Chorálek Černošice na tradičním festivalu Jazz Černošice, nejmenší děti z černošického chorálku pak dvě odpoledne věnovaly koncertům dětem z místních mateřských škol a také zpívaly posluchačům u mokropeské kapličky.

Svou 31. sezonu sbor zakončí v pátek 17. června od 18 hodin v Řevnicích v sále Lidového domu.

(skš)