Cestující v Berouně se dočkají čtyř nových zastávek

foto: Wikipedia.org
foto: Wikipedia.org

V rámci postupné obměny a modernizace autobusových zastávek v Berouně se cestující v příštím roce dočkají dalších nových přístřešků. Berounská radnice ve spolupráci se společností Inform, která před časem vytvořila pasport všech autobusových zastávek ve městě,  nyní vytipovala čtyři místa, kde budou zastávky osazeny.

Jde o zastávky, kde dosud přístřešky chyběly zcela. Dva přístřešky mají cestujícím nově sloužit v ulici Plzeňská. Jde o zastávky Plzeňka a Delvita, obě ve směru na Králův Dvůr.

Další dvě zastávky se budou rekonstruovat v ulici Okružní, a to u Úřadu práce v obou směrech.

Před rokem bylo v rámci průběžné obměny zastávek instalováno šest nových přístřešků v jednotném stylu, a to v ulici Jungmannova a  na Třídě Míru. Jedna z původních zastávek ještě posloužila na Zdejcině, kde nahradila původní přístřešek, který byl ve velmi špatném stavu.
Na rozdíl od jiných měst se v Berouně počítá s tím, že nové zastávky budou celoplošně nasvětleny. Tak by se mělo zamezit poškozování zastávek vandaly, zejména v nočních hodinách. „Osvědčilo se nám to již při nasvětlení autobusových zastávek na Třídě Míru. Skoro po ročním provozu těchto zastávek zatím nedošlo k žádnému poškození ani útoku vandalů,“ uvedl Roztočil ze společnosti Inform.

Konečná cena zastávek se podle něj bude odvíjet podle konkrétního typu provedení a počtu doplňků jako jsou například odpadkové koše, vitríny pro jízdní řády, informační panely a  osvětlení přístřešku. „Předpokládám, že se cena bude pohybovat od 450 do 500 tisíc korun,“ potvrdil Roztočil. Pořízení zastávek bude financovat  právě společnost Inform z podílu z podílu na zisku z provozování výlepových ploch a městského navigačního systému, který pro město zajišťuje na sloupech veřejného osvětlení a dalších samostatně umístěných sloupcích.

Na katastru Berouna se nachází celkem 61 autobusových zastávek, z toho necelá polovina je doplněna přístřeškem.

(pš)