Černošický běh prověří zdatnost celé rodiny

Zdroj: archiv pořadatelů

Již třetí ročník Černošického běhu se uskuteční v sobotu 16. září. Závodit se bude v obvyklých kategoriích od nejmenších dětí až po běžecké veterány, novinkou je rodinná štafeta alespoň dvou generací.

Organizátoři běhu opět připravili závody na 3 a 10 kilometrů a také kratší tratě pro děti. Novinkou je rodinná štafeta na 3 x 900 metrů, která má prověřit sportovního ducha, odhodlání i odvahu rodinných členů. Každá rodina musí sestavit tým, který bude mít tři členy a v němž jsou zastoupeny alespoň dvě generace.

Start a cíl pro všechny závody je na hřišti na konci Husovy ulice, závody budou postupně odstartovány od 14 do 15.40 hodin. Všechny tratě jsou krosového typu, vedeny po asfaltových i nezpevněných lesních a polních cestách. Za sucha jsou často prašné, za mokra naopak kluzké.

Registrace začne ve 12.45 hodin a skončí vždy půl hodiny před závodem dané kategorie. Pořadatelé upozorňují, že na kterýkoli závod v rámci Černošického běhu je možné se zaregistrovat předem, a to online. Online startovné je oproti registraci přímo na místě zvýhodněné. Registraci můžete provést ZDE.

(ph)