Černošická hala vyroste přibližně za deset měsíců

sport_hala_Caslavska
Foto: Petr Kubín

Sportovní hala v Černošicích pomalu vyrůstá, hotová by měla být v roce 2016. Staví se u Základní školy Černošice a bude určena především jejím žákům. Za sportovním vyžitím tam ale mohou přijít i občané města a hala rovněž poslouží jako útočiště pro místní sportovní spolky.

Výběrové řízení letos v lednu vyhrála firma Chládek & Tintěra. V únoru se uskutečnilo položení základních kamenů. Každý mohl přinést svůj kamínek maximálního průměru 8 centimetrů. „Dary přírody“ budou umístěny v tubusech na viditelném místě uvnitř haly. Patronkou nového sportovního objektu je sedminásobná olympijská vítězka Věra Čáslavská, významná osobnost české občanské společnosti a polistopadové politiky a v neposlední řadě i občanka Černošic.

Pokud vše půjde hladce, hala přivítá první sportovce v lednu 2016. Bude mít hrací plochu o rozměru 20 x 40 metrů a tribunu pro 180 diváků. Rozpočet na stavbu činí 50 milionů korun. 30 milionů pokryje dotace, dalších 10 milionů půjde z úspor města a zbývajících 10 milionů by měly pokrýt sponzorské dary, adopce sedaček a veřejná sbírka. V současné době zbývá vybrat asi 2 miliony korun. Aktuální informace o projektu a online webkameru ze stavby najdete na webu Procernosice.cz.

(lh)