Soutěž o nejoriginálnější Moranu vrcholí

Morana_KarlstejnV sobotu 11. dubna se na Karlštejně koná Slavnost Morany, kterou bude moderovat Helena Vondráčková a na níž proběhne vyhlášení nejoriginálnější Morany letošního roku. V porotě zasednou kromě zástupců obcí i známé tváře Petr Novotný a Martin Michal.

Akce pomáhá obnovit tradiční české slavnosti a ukázat Karlštejnsko jako pohostinné místo s dominantou historického hradu, skvělé pro celorodinnou rekreaci i kulturní vyžití. Pořádá ji Balonklub Karlštejn a její hlavní náplní bude soutěž o nejoriginálnější Moranu. Tu zastřešuje obec Karlštejn v čele se starostou Petrem Rampasem. Vše proběhne pod taktovkou moderátorky Heleny Vondráčkové.

Dříve tradiční zážitek začne v 11 hodin přípravou soutěžních Moran. Do 13 hodin dojde k jejich předání a poté k oficiálnímu zahájení akce. Návštěvníky všech věkových kategorií přivítá Helena Vondráčková spolu s Petrem Rampasem a pilotem balonu Janem Smrčkou.

Osobité výtvory ohodnotí pětičlenná komise složená ze zástupců obcí a odborných garantů Petra Novotného a Martina Michala. Během odpoledne představí moderátorka Vondráčková ukázky obcí i jejich soutěžící zástupce včetně samotných Moran. V 15:30 budou vyhlášeny výsledky a Morany vhozeny do Berounky.

Ve čtyři hodiny vzlétnou balony s držitel VIP letenek. Přijďte si užít začátek turistické sezony!

(red)