Černošice skončily bronzové ve výzkumu Město pro byznys

Ocenění Černošic převzal tajemník Ondřej Štantejský (vpravo) Foto: z archivu MěÚ

ČERNOŠICE – Město Černošice jako obec s rozšířenou působností bodovaly ve srovnávacím výzkumu Město pro byznys. Ve Středočeském kraji se umístily na bronzové příčce za Lysou nad Labem a Mladou Boleslaví. Ocenění na krajském setkáních Svazu měst a obcí ČR převzal tajemník úřadu Ondřej Štantejský.

Černošice bodovaly v testu elektronické komunikace, která prostřednictvím fiktivních podnikatelských dotazů ověřuje kvalitu a včasnost odpovědí ze strany živnostenského úřadu. Rovněž webové stránky města jsou z pohledu podnikatelů přehledné a jsou na nich k dohledání informace, které pro rozvoj svého podnikání potřebují. V hodnocení pomáhá i vysoký počet ekonomických subjektů v přepočtu na obyvatele.

Výzkum již šestnáctým rokem hodnotí podnikatelský potenciál měst a obcí v České republice. Detailnímu zkoumání jsou podrobena všechna města a obce s rozšířenou působností. Analytici agentury Datank, která za výzkumem stojí po datové stránce, dělí své hodnocení do dvou hlavních kategorií: podnikatelské prostředí a přístup veřejné správy. V rámci výzkumu jsou shrnuty všechny důležité informace a statistická data, která dále rozvíjejí diskusi o vývoji podnikatelského prostředí v ČR. Pořadí se vyhodnocuje za jednotlivé kraje a také za celou republiku. Vyhlašovatelem výzkumu je týdeník Ekonom, partnerem Stavební skupina VINCI Construction CS a Svaz měst a obcí ČR.