Celkový zdravotní stav souvisí se zdravými zuby

Možná už jste slyšeli, že ústa jsou bránou do těla. Plně si to uvědomují v nově otevírané Klinice transcenDENT, kde propojují klasické zubní ošetření s celostní medicínou a naturopatií. S individuálním přístupem ke klientovi, podrobnou holistickou anamnézou a s používáním naturopatických metod v léčbě mají velmi dobrou zkušenost.

Krásná moderně vybavená klinika se nachází v malebném údolí řeky Berounky v Dobřichovicích. Moderní zubní ošetření zde jde ruku v ruce s náhledem na celkový zdravotní stav pacienta. Proto působí jak preventivně, tak terapeuticky při péči o zdraví člověka. „Věříme, že zuby, dásně a sliznice jsou propojeny s celým organismem a naopak. Projevy celkových onemocnění se odrážejí ve stavu tvrdých zubních tkání, dásní a sliznic dutiny ústní,“ zdůvodnila hlavní lékařka kliniky Kateřina Krausová s tím, že zohlednění celkového stavu organismu může zlepšit orální zdraví a obráceně. „Špatný stav zubů, dásní a sliznic oslabuje imunitní systém a může se spolupodílet, nebo dokonce i způsobovat nejrůznější onemocnění,“ dodala.

Před vstupním zubním vyšetřením vyplní klient anamnestický dotazník, který se týká jeho celkového zdravotního stavu. Zubní lékař zhodnotí při vstupním vyšetření stav zubů, dásní a sliznic a úroveň dentální hygieny. „Velmi často je třeba nejprve projít kolečkem dentální hygieny a základní sanací velkých kazů, nedokonalých endodotických ošetření a podobně. Pak může lékař navrhnout, že by byla vhodná naturopatická konzultace. Ta se již neodehrává v zubní ordinaci, ale v jiném, na to určeném prostoru terapeutovny. Pokud klienta celostní přístup nezajímá, věnujeme se pouze zubům,“ vysvětlila hlavní lékařka.

Kateřina Krausová pracuje jako zubní lékařka devatenáct let. První tři roky působila ve Fakultní nemocnici v Motole na oddělení maxilofaciální chirurgie a poté v privátních praxích. „V té době jsem několikrát byla blízko syndromu vyhoření a to mě přimělo hledat nové cesty a jiné směry, než jsem znala. Odmalička mě baví příroda a léčivé rostliny a na mateřské dovolené jsem přemýšlela, jak svoje znalosti prohloubit, ukotvit do nějakého léčebného systému a propojit se stomatologií tak, abych jen do úmoru neopravovala zkažené zuby, ale šla více směrem k příčině. Nakoukla jsem do tradiční čínské medicíny, ájurvédy a dalších směrů. Ale potom jsem objevila naturopatii a věděla jsem, že to je přesně to, co hledám. Má základy v západní medicíně, je propojená s tradicí léčivých bylin a uvádí věci do spojitostí,“ představila se lékařka.

Naturopatie je systém péče o zdraví, který zdůrazňuje přirozenou schopnost těla uzdravovat se. Tento celostní terapeutický systém využívá léčivé byliny, doplňky stravy a funkční potraviny k podpoře celkového zdraví.

transcenDENT
Dobřichovice
771 773 776
info@tdent.cz