Čeká vás mimořádná příležitost poslechnout si skvělý jazz

Foto: archiv organizátora

ČERNOŠICE – SoulMates Trio, to je spojení jazzmanů kytaristy Libora Šmoldase a bubeníka Tomáše Hobzeka s newyorským varhanním esem Brianem Charettem. Koncert si můžete přijít vychutnat ve středu 12. dubna od 20 hodin v černošickém Club Kině.

Už po prvním setkání Libora Šmoldase a Tomáše Hobzeka s Brianem Charettem bylo jasné, že si padli do noty. Jejich hudba v sobě spojuje hloubku a inteligenci moderního jazzu se špínou Harlemského předměstí. Trio přijíždí představit svou debutovou stejnojmennou desku SoulMates, která vyšla u labelu New Port Line.

Foto: archiv organizátora

Brian Charette z New Yorku hraje na varhany a patří mezi světovou špičku tohoto nástroje. Byl nominovaný na Grammy, spolupracoval s mnoha významnými osobnostmi jako Joni Mitchell, Lou Donaldson, Chaka Khan, Cindy Lauper či Michael Bublé. Pro renomovanou nahrávací společnost Steeple Chase natočil několik alb. Libor Šmoldas je přední český kytarista´, jeho koncertní aktivity zahrnují New York, Washington, Londýn, Paříž, Peking, Milan, Atény, Istanbul, Sydney, Brisbane a další. Bubeník Tomáš Hobzek bydlí střídavě v Praze a v Berlíně. Zakládající člen kapel Organic Quartet a Points, je jedním z nejvytíženějších bubeníků v Čechách.