Bude sezona úspěšná, či nikoliv? Startuje play off

Černošice (ve žlutém) v základní části Rakovníku v obou zápasech podlehly. Foto: Aneta Procházková

Hokejisté Černošic už znají jméno soupeře pro úvodní kolo play off krajské ligy. O postup do semifinále si v sérii hrané na dva vítězné zápasy zahrají s nepříjemným Rakovníkem.

Černošičtí byli ještě dvě kola před koncem základní části ve hře o první místo ve své skupině a nejlepší výchozí pozici pro play off. Po domácí prohře 3:6 se Slaným už ovšem mohli pomýšlet „jen“ na druhou příčku. K ní museli vybojovat plný bodový zisk na ledě PZ Kladno a zároveň doufat, že Mělník vyhraje v základní hrací době v Rakovníku. Ideální scénář se ovšem nenaplnil.

Tým kouče Luďka Záhorského na ledě kladenského soupeře padl 4:6. „Soupeř byl urputný, měl i štěstí, my naopak smůlu. Ale je lepší, že porážka přišla teď, než v play off,“ má jasno útočník Dominik Šalamoun.

Přitom, kdyby Černošice dokázaly v Kladně zvítězit, šly by do vyřazovací části z výhodnější druhé pozice. Lídr soutěže z Mělníka jim totiž pomohl. Takhle ale skončily v tabulce třetí a čtvrtfinálovou sérii proti Rakovníku, kterému v základní části dvakrát podlehly, začnou a případně i zakončí na ledě soupeře.

„Právě tomu jsme se chtěli vyhnout, ale bohužel. Musíme si srovnat hlavy. Teď se ukáže, jestli bude sezóna úspěšná, nebo ne,“ zní z černošické kabiny. První čtvrtfinálové utkání je na programu už tuto středu 21. února, v sobotu 24. února se série přestěhuje na zimní stadion v Černošicích. Zápas začne již tradičně v 16:30 hodin. Případný třetí zápas se odehraje v Rakovníku o den později.

(ph)