Berounští radní vypověděli smlouvu provozovateli stadionu

Radní Berouna vyzvali provozovatele místního zimního stadionu, aby ho vrátil zpět městu do konce března. Objekt provozuje společnost Dynatel na základě smlouvy o výpůjčce, od které město kvůli nedávným problémům odstoupilo.

„Provozovatel závažným způsobem porušuje smluvní povinnosti a město je tím stavěno před nepřiměřená právní, finanční, věcná a společenská rizika,“ podotkl starosta Ivan Kůs.

Stadion je uzavřený od 9. března kvůli odpojení dodávek elektrické energie, způsobené nejspíše dluhem provozovatele. Ihned byly zrušeny všechny tréninky a další aktivity. Na místo dorazili odborníci kvůli čpavku, který se při vypnutém proudu může zahřát a uvolnit z potrubí pod ledem. Elektřina tak byla obnovena do doby, než se plyn přečerpal.

„Nastalou situaci vnímám jako selhání provozovatele zimního stadionu. Město své závazky k němu plní. Pokud je odpojení proudu opravdu následek dluhů provozovatele, nechápu, proč by takovéto problémy měl mít. Město na provoz zimního stadionu provozovateli přispívá 2,5 milionu korun ročně. O dalších opatřeních nyní budeme jednat,“ řekl v den uzavření starosta.

(red)