Berounští huňáči oslaví 15 let se známými hosty

Foto: mesto-beroun.cz
Foto: mesto-beroun.cz

Na vstup do nového roku se již nyní těší berounští medvědí sourozenci Vojta, Matěj a Kuba. V úterý 13. ledna 2015 totiž oslaví své 15. narozeniny.

Proto město připravuje oslavu, která se odehraje u medvědária i v berounském kině. V něm proběhne od 10 do 11 hodin program pohádek pro děti z berounských mateřinek. Oslava u medvědária začne ve 13 hodin. Pro nejmenší zde budou ve spolupráci se studenty berounské Pedagogické školy připraveny hry, soutěže i medvědí kvíz.

Slávu si nenechá ujít ani velvyslanec Dánského království Christian Hoppe, který při poslední návštěvě Berouna projevil velký zájem být spolu se starostkou města Šárkou Endrlovou u narozeninového krmení medvědů.

Účast již tradičně přislíbil i televizní „otec“ medvědů, režisér Václav Chaloupek. Návštěvníci se mohou těšit na jeho milé povídání a autogramiádu u medvědária i následnou besedu v kině. Ta začne v 16 hodin a doplní ji promítáním ukázek z cyklu pohádek Méďové na cestách, které režisér natáčel právě v královském městě. Vstupné je 50 Kč.

(red)