Berounské neziskovky pomáhají žákům s výukou

Ilustraní foto: ICP

Některé březnové a dubnové akce, které se měly konat v rámci berounského rozvoje vzdělání, musely být kvůli pandemii koronaviru zrušeny. Částečně ale pomohlo online spojení.
V rámci projektu MAP ORP Beroun II (pozn. místní akční plán rozvoje vzdělání v Berouně) se tak neuskutečnily přednášky, semináře, ani exkurze pro pedagogy s autorem publikace Regionální vlastivěda. Počítá se s přesunutím těchto akcí na podzim.

Některá setkání pracovních skupin se koncem dubna konala díky online přenosům. Na nich členové projednávali strategické dokumenty, které by měl 18. června schvalovat Řídící výbor.

Projekt MAP současně na svých webových stránkách informoval o zajímavých projektech, které v době omezení výuky nabízejí místní organizace pro školáky. Například středočeská pobočka společnosti Člověk v tísni se v Berouně poskytuje žákům a studentům, kteří nemají doma internetové připojení a vybavení na online výuku, zapůjčení notebooku a internetového připojení.

Další organizace Pro Zdraví 21 nabízí ve znovuotevřeném nízkoprahovém centru školní program pro děti a mládež. Sociální pracovníci i pedagogové budou připraveni se každé dopoledne věnovat s dětmi i dospívajícími školní výuce. „Pomohou, vysvětlí a doučí,“ říká Kateřina Bojdová, sociální pracovnice centra.

Nízkoprahové zařízení bude otevřeno od 25. května. Najdete ho v ulici Havlíčkova 8. Otevírací doba je pondělí – pátek od 9 do 15 hodin.

(pan)