Hvězdy skateboardingu se předvedou v Berouně

foto: wikipedia.org
foto: wikipedia.org

Největší skateboardové závody s mezinárodními profesionálními jezdci konané v ČR se letos v Berouně uskuteční již 21. června. 

„Na GrandPrix Beroun 2014 i tentokrát dorazí závodníci z celého světa,“ potvrdil závodník a organizátor Tomáš Vintr.

Původně se měly závody konat až v červenci. Tento termín ale kolidoval s velkými závody světového poháru v Anglii, kam se chystá nejen Tomáš Vintr, ale i většina jeho soupeřů. Navíc na 21. červen připadá celosvětový svátek skateboardingu tzv. Go Skateboarding Day, a tak se náhradní termín velmi hodil.

V Berouně se mají objevit borci zvučných jmen z mnoha zemí světa: Alex Mizurov (D), Georges Agonkouin (Fr), Maxime Genin (Fr), Roger Silva (ES/Brazilie), Douwe Macare (NL), Zsolt Karkossiak (HU), Riso Tury (SK), Maxim Habanec (ČR) a mnoho dalších. „Rozhodli jsme se zvýšit kvalitu závodů, a tak síly změří v hlavni kategorii PRO jen maximálně 40 pozvaných jezdců,“ vysvětlil Vintr.

Kromě jezdců na prknech se návštěvníci akce mohou těšit také na parkour show v přilehlé zóně se stánky. Jde o street akrobacii, přeskoky a mnoho dalšího. Dalším lákadlem bude nově i profesionální Graffiti show. „Do Berouna přijedou tři z nejlepších graffiti umělců v České republice. K dispozici budeme mít pět stěn, tři budou rezervovány pro profesionály, zbylé pro ostatní nadšence,“ řekl Vintr.

Po skončení závodů budou následovat doprovodné hudební produkce, letos si organizátoři pozvali největší hvězdy česko-slovenské hudební hiphopové scény a nejlepší DJs. Podrobný program zájemci najdou na www.grandprixberoun.cz

(pš)