Berounské náměstí bude patřit malým cyklistům

foto: Wikipedia.org
foto: Wikipedia.org

Závod TOUR DE KIDS zamíří poprvé do Berouna a to konkrétně na Husovo náměstí v neděli 25. května.

Program akce začíná ve 13 hodin, registrace končí ve 13.15 hodin a ve 14 hodin vystartují první rozjížďky. Podle počtu dětí v jednotlivých kategoriích jsou děti rozdělené do několika rozjížděk, v letošním roce je maximální počet osm dětí, tak aby všechny děti byly na startovní čáře vedle sebe. Ti nejlepší pak postoupí do finále, kde se bojuje o nejcennější žlutý dres jako na opravdické „tour“.

Nejedná se o profesionální závody, ale o akci, na které si děti mohou vyzkoušet, jaké to je závodit na profesionální trati. Akce je určená pro děti od těch nejmenších na odrážedlech až po děti narozené v roce 2003. Starší děti už startovat nemohou. Cílem akce je pohyb dětí a bezpečnost na kole, k tomu je připraven i doprovodný program s klaunem.

Na děti čeká opět klaun Čiko, skákací hrad, herní stan, kolo štěstí, mobilní dětské hřiště společně se šlapacími autíčky Kettler, skákací „moucha“, házení na cíl a spousta dalších doprovodných aktivit.

Pokud děti zaregistrujete do pátečního odpoledne, bude mít na svém startovním čísle i své jméno. Startovné na závody činí 100 Kč při platbě na místě, děti od pořadatelů dostanou ale spoustu dárečků. Účastnické tričko, dětskou knížku, cereální snack, dětský časopis. Po dojezdu své rozjížďky další dětský časopis, pitnou vodu a cereální snack na posilnění po závodech. Po skončení akce proběhne slosování všech startovních čísel o krásné ceny, hlavní výhrou bude dětská cyklistická přilba Casco. Více na www.tourdekids.cz