Beroun patří trojlístku výstav

Výstava fotografií prvního ročníku Katedry fotografie FAMU nazvaná PORTRÉTY bude zahájena ve čtvrtek 9. dubna v 17.00 hodin v Berouně. Výstava se koná ve Výstavní síni Jiřího Jeníčka v Dolní bráně do 16. května. Otevřeno: středa 11―16 / sobota 9―13.

Další výstava začala v městské galerii Beroun v Duslově vile. Výstava Květy Makovské Imaginární pohledy představuje obrazy a keramické objekty této známé umělkyně. Výstava potrvá do 9. května. Makovská se sice narodila v Praze, dětství a školní léta ale prožila v Chodouni a ve Zdicích. Po absolutoriu na gymnáziu v Hořovicích a Pedagogické fakultě University Karlovy v Praze působila řadu let paralelně na Jungmannově ZŠ a ZUŠ V. Talicha v Berouně a dva roky na gymnáziu v Berouně. Pod citlivým pedagogickým vedením získali její žáci četná celostátní i mezinárodní ocenění. Mnozí z nich vystudovali umělecké školy, stali se pedagogy, nebo profesionálními umělci. V roce 2003 na hrnčířských trzích v Berouně získala prvního místo v soutěži s mezinárodní účastí o zahradní květinovou plastiku. V současné době se věnuje svobodné tvorbě v širokém spektru námětů a žánrů. Od roku 2006 se několikrát zúčastnila mezinárodního malířského plenéru.

Do třetice je ve výstavní síni v Holandském domě nyní k vidění výstava členky Fotoklubu Beroun Dity Vilhelmové. Snímky si budete moci prohlédnout od pondělí do pátku od 9 do 12 a od 13 do 17 hodin. V sobotu od 9 do 12 hodin, a to až do 24. dubna.

(red)