Děti i rodiče se učili bubnovat jako Kubánci

Foto: KÚSČ
Foto: KÚSK

Rytmické bubnování a krásné letní počasí přenesly návštěvníky Geoparku Barrandien Muzea Českého krasu v Berouně do vzdálených krajin. Minulé úterý se tu konalo již druhé letošní „bubnování“.

„Latinskoamerické rytmy mají své kouzlo a kubánské obzvlášť. Asi se nikdo nenaučí hrát za den jako Kubánec, ale určitě se tu dají naučit základy techniky a rytmy. Kouzelné jsou i výstupy, kdy náhodní příchozí zkouší bubnovat a hrát ve společném rytmu jako jedno hudební těleso,“ podělil se o zážitek radní pro oblast kultury a památkové péče Zdeněk Štefek, který si akci nenechal ujít.

Výuku hry na kubánské a brazilské perkuse jako jsou bubny, zvonce, chrastítka a bedýnky předváděl Jan Bísek se svým týmem. Základům techniky hry a jednoduchým rytmům, možnosti vyzkoušet si všechny bubny, podlehli děti i jejich rodiče.

Radní Štefek si v muzeu prohlédl také výstavu výtvarníka Jaroslava Tušera, kterou zaštítil spolu s radním pro oblast majetku Pavlem Hubeným. Výstava je ukázkou různorodé umělecké činnosti berounského rodáka, který tvoří posledních 25 let v Řecku.

(red)