Beroun chce výrazně rozšířit základní školu Závodí

Logo_Beroun_ZS_ZavodiS příchodem nového školního roku debatovali o nedostatečném počtu školních míst i na Berounsku.

V mnoha regionech opakované téma probíralo vedení města Beroun na pracovní schůzce s ministrem školství Marcelem Chládkem, který zavítal do regionu a berounská radnice byla jeho poslední zastávkou. Hlavními body setkání byla současná i budoucí kapacita berounských základních škol a možnosti získání prostředků na vyřešení hrozícího problému.

Beroun byl historicky spádovou oblastí pro řadu okolních obcí a do budoucna by bez rázného řešení současné situace hrozilo, že svoji letitou roli nebude moci z kapacitních důvodů plnit. Obtížné by mohlo být i umisťování berounských dětí, a to zejména vzhledem k nárokům na dnešní podobu výuky. Na řadu předmětů se dnes půlí třídy, jazyky, výchovy a další předměty představují úplně jiné kapacitní potřeby než tomu bylo dříve.

V minulém týdnu proto město požádalo o dotaci z ministerstva školství na rozsáhlou přístavbu Základní školy Závodí, která je ideální svojí dispozicí. Radní by rádi vytvořili dalších 300 míst, což by téměř zdvojnásobilo současnou kapacitu této školy a vyřešilo berounskou situaci až do roku 2018, kdy už by počty dětí neměly tak dramaticky stoupat. Rozhodnutí o dotaci by mělo padnout do konce letošního roku.

(lib)