Beroun otevře nové kluziště s půjčovnou bruslí

Foto: mesto-beroun.cz
Foto: mesto-beroun.cz

Na novém kluzišti na berounském Husově náměstí se bude zdarma bruslit od 5. prosince až do 4. ledna.

Malí i dospělí krasobruslaři a hokejisti se mohou vyřádit na hřišti 14×14 metrů. Tato plocha, kterou zakoupilo město, je doplněna osvětlením i lavičkami sloužícími pro přezutí. Do 19. prosince bude dopoledne sloužit žákům berounských základních a mateřských škol, odpoledne a večer pak všem, kteří tento zimní sport vyznávají.

K zapůjčení zde bude zdarma několik párů bruslí pro dospělé a nastavitelných párů bruslí pro děti. Nebude chybět ani broušení vlastních bruslí za 50 Kč. Své umění na ledové ploše předvedou i děti z TJ Kraso Beroun, Berounské lvice i hokejisté HC Berounští medvědi.

Kluziště nebude přístupné vždy od 15 do 16 hodin kvůli úpravě plochy a při vystoupeních sportovních oddílů, které jsou uvedeny v programu Adventu.

Hřiště bude otevřeno od 5. do 19. prosince od pondělí do pátku mezi 10. a 15. hodinou pro školy a družiny, od 16. do 20. hodiny pro veřejnost, o víkendech pak pro veřejnost mezi 10. a 15. hodinou a 16. a 20. hodinou.

V termínu od 20. prosince 2014 do 4. ledna 2015 bude hřiště otevřeno ve stejné časy, ale pro veřejnost i dopoledne. Na Štědrý den bude možné bruslit mezi 10. a 15. hodinou a na Nový rok od 12 do 20 hodin.

(red)