Beachvolejbalistky Pavelkovy jsou mistryně Evropy!

Sestry Pavelkovy Zdroj: SVBC

DOBŘICHOVICE – Plážové volejbalistky týmu SVBC Kateřina a Anna Pavelkovy ovládly mistrovství Evropy do 22 let. Na kontinentálním šampionátu excelovaly v dané věkové kategorii jako vůbec první česká dvojice. Osmnáctiletá dvojčata porazila v Turecku ve finále polský pár Malgorzata Ciezkowská a Urszula Luniová 2:1 na sety.

Talentované beachvolejbalistky tak navázaly na předloňský titul z ME do 18 let a loňský bronz z kategorie do 20 let. „Turnaj byl hodně náročný. Polovina dvojic mohla hrát o medaili. Prožili jsme opravdu těžké zápasy ve vyřazovací části, kdy jsme měli vždy buď výborný začátek a horší průběh, nebo opačně. Holky to vyrvaly v tiebreacích,” řekl trenér Aleš Nečesaný.

Po návratu domů potvrdily sestry Pavelkovy výbornou formu i triumfem na turnaji Českého poháru žen v Chodově. Pátou příčkou se blýskly jejich mladší týmové kolegyně Tereza Studená a Lenka Veselá. Do hlavní soutěže se prokousávaly z kvalifikace.

Po skončení halových soutěží přešla na písek i většina dalších hráček SVBC, které sbírají úspěchy na domácích turnajích. Nejmladší volejbalistky tohoto klubu hrají minivolejbalové i šestkové turnaje na antuce. A smečařka Laura Vlčková z týmu do 16 let se dostala do reprezentace Středočeského kraje pro olympiádu dětí a mládeže.

Od září v letovském klubu SVBC rádi uvítají nové dívky. Zájemkyně o přípravku určenou dívkám od šesti do deseti let se mohou obrátit na Kateřinu Hallmann (721 867 508). U Aleše Nečesaného (602 236 751) se mohou hlásit i starší děvčata, která budou zařazena do některé z tréninkových skupin podle své pokročilosti.

(kab)