Autorka Pohrátek je Živnostnicí roku v kraji

Foto: archiv organizátora

Pavla Soletka Krátká je od minulého týdne držitelkou České spořitelny Živnostníka roku 2018 v rámci Středočeského kraje. Porotu zaujaly její originální knihy pro děti a dospělé.

Vítězka od malička planula vášní pro příběhy, slova, jazyky a pohyb. A v dospělosti to všechno chtěla propojit. S narozením prvního syna začala psát příběhy pro děti, zábavné, inspirující a zaměřené na jazykovou propedeutiku, tedy objevování jiných jazyků skrze poznání toho mateřského. Brzy přišel další nápad, a to ukázat dětem i dospělým, jak knihy vznikají. Vznikly autorské tvořivé semináře pro mateřské a základní školy a knihovny. Kniha Pohrátky se zalíbila Janu Jiráňovi, oblíbenému režisérovi mluveného slova, a tak vznikla audioverze namluvená mimo jiné Jiřím Lábusem a Bárou Hrzánovou. „Psaní knih pro děti a tvořivým autorským seminářům se chci dále věnovat a rozšiřovat obzory své i ostatních,“ říká Pavla Krátká.

„Vyhrál kandidát, který přišel s velmi pěkným příběhem, který určitě osloví velkou skupinu cílových zákazníků,“ okomentovala porotkyně Kamila Valentová z České spořitelny.

Druhou příčku ve Středočeském kraji obsadil Miroslav Vybulka, který vyvíjí a vyrábí jednoduché stroje a montážní pomůcky pro elektromontážní firmy. Bronz bere zemědělec Zdeněk Moc.

Vítězové krajského kola se stávají zároveň celorepublikovými finalisty. Slavnostní vyhlášení celostátních výsledků soutěže se uskuteční 12. prosince na pražském Žofíně.

(red)