Atleti sbírali na začátku podzimu úspěchy na závodech

Družstvo dorostenek Foto: z archivu ASK Dipoli

DOBŘICHOVICE, ČERNOŠICE – Atletky U18 ASK Dipoli Černošice a Dobřichovice jsou osmým nejlepším týmem v ČR! Atleti pak zabodovali v reprezentaci.

Mistrovství České republiky dorosteneckých družstev se uskutečnilo v neděli 24. září v Olomouci a dostala se sem i děvčata ASK Dipoli. V krajské soutěži holky skončily na druhém místě a poté na Mistrovství Čech vybojovaly stříbrné medaile. Tím si zajistily postup na Mistroství ČR dorostenek. Zde si děvčata vedla znamenitě, nedala se zahanbit a odměnou jim je osmé místo v republice.

Starší žactvo atletů se po úspěších z Mistrovství ČR mohou radovat z prvních reprezentačních dresů. Na Mezistátní utkání čtyř zemí byl vybrán i Jakub Pietrula z ASK Dipoli. Ten reprezentoval Českou republiku v Trnavě 23. září, závodil v běhu na tisíc metrů. Jakub vybojoval 6. místo a bodovým ziskem pomohl k celé reprezentaci k vítězství před Maďary, Slovenskem a Slovinskem.

Další reprezentační dres, ale Středočeského kraje, vybojovala mladší žákyně Adéla Houdková. Adéla závodila v běhu na šedesát metrů překážek, kde obsadila 2. místo. Přidala také body v oštěpu a ve štafetě, čímž pomohla Středočeskému kraji k výhře a zlaté medaili.

Reprezentace mladšího žactva Foto: archiv ASK Dipoli

Závody rodičů a dětí

Atletický sportovní klub Dipoli pořádá každoročně závody rodičů a dětí, a jinak tomu nebylo ani letos. Prvního října se sešlo celkem 63 dvojic (rodič – dítě), aby strávilo hezké nedělní odpoledne pohybem i zábavou. Na všech 126 závodníků čekal pětiboj – běh na 50 metrů, skok do dálky, hod medicinbalem, překážková dráha a závěrečná štafeta 2 x 250 metrů. Celé závody byly uspořádány pod projektem Atletika pro celou rodinu od Českého atletického svazu.