Atleti ASK Dipoli zářili na Mistrovství Středočeského kraje

II. liga Foto: z archivu ASK Dipoli

DOBŘICHOVICE, ČERNOŠICE – Atleti ASK Dipoli Dobřichovice a Černošice zářili na prvním krajském Mistrovství Středočeského kraje ve víceboji. Startovalo zde osm starších a sedm mladších atletů ASK Dipoli. A byli velmi úspěšní.

Bronzovou medaili zde vybojovala Adéla Houdková v sedmiboji starších žákyň, a tím se s přehledem kvalifikovala na červencové Mistrovství České republiky. Na limit cílil i čtvrtý v pořadí starší žák Lukáš Babáček a pátý dorostenec Pavel Hanč. Mladší žactvo startovalo v pětiboji, kdy zvítězila Barbora Houdková a na čtvrtém místě ji o pouhých 10 bodů jistila Tereza Havlíčková. Obě si zajistily také premiérovou účast na Mistrovství České republiky.

Závody v Kutné Hoře

Mladší žactvo závodilo v den státního svátku v Kutné hoře a do ASK Dipoli přivezlo sedm medailí! Mistryní kraje se stala Barbora Houdková v běhu na 1 500 metrů, kdy vyhrála s přehledem start-cíl, čtvrté místo pak obsadila ve skoku do výšky. Stříbrnou medaili vybojovala Markéta Hokrová v hodu oštěpem a přidala bronzovou medaili v hodu míčkem. Bronzovou medaili vybojovala také Tereza Havlíčková v běhu na 60 metrů překážek. Vše zakončila štafeta 4 x 300 metrů, která vybojovala také bronzové medaile a zakončila tak úspěšný den této kategorie.

Starší žactvo dovezlo tři krajské medaile! Atleti ASK Dipoli ovládli tyčkařskou soutěž, když v žácích zvítězil Lukáš Babáček a v žákyních Anna Valentýna Jelínková. Stříbrnou medaili si odvezl Matěj Vyšinský v hodu diskem a Adéla Houdková v hodu oštěpem a ve skoku o tyči. Vše zakončila štafeta žákyň na 4 x 300 metrů, která si odvezla také stříbrné medaile, žákovská štafeta skončila na nepopulárním 4. místě.

Vše zakončily nejstarší kategorie, které dovezly 7 zlatých, 5 stříbrných a 8 bronzových medailí! Krajskými přeborníky se stali David Dvořák na 100 metrů, Mikuláš Mutinský na 400 metrů, Amélie Klajmonová na 1 500 metrů, Tomáš Vodička na 200 metrů, Matyáš Urban na 5 000 metrů, Klára Zbožínková na 100 metrů překážek, Lucie Hlavičková na 400 metrů překážek a štafeta žen na 4 x 100 metrů. „Jsou to výborné výsledky všech závodníků a děkujeme za reprezentaci klubu,“ chválí své svěřence trenéři ASK Dipoli.

Družstvo mužů a žen opět vítězně

Druhé i třetí kolo družstva ASK Dipoli mužů i žen v II. lize s přehledem vyhrála! Obě družstva tak navázala na první kolo a s přehledem vévodí celkovému průběhu. Poslední kolo družstev se koná v půlce srpna a předpokládá se, že se nestane nic mimořádného a obě družstva postoupí o baráž I. ligu. „Držíme palce, ať vytyčený cíl vyjde. Velké díky za podporu ligového týmu patří našemu partnerovi SEIKO, Středočeskému kraji, Národní sportovní agentuře a městu Černošice,“ sdělila manažerka klubu ASK Dipoli Kateřina Siebeltová.