Alieni kralují tabulce i hráčským statistikám

Foto: archiv týmu

Florbalisté Alien Nation vstupovali do sezony s jasným cílem – postoupit. Své ambice potvrzují od úvodu pražské a středočeské soutěže, ve čtyřech zápasech neztratili ani bod a vévodí tabulce.

Přitom před posledními dvěma zápasy museli florbalisté vyřešit nepříjemnost v podobě onemocnění obou brankářů. Mezi tři tyče tak musel hráč z pole. I tak Alieni oba duely v hale v Králově Dvoře zvládli.

„Do utkání proti J.B.M. Praha jsme vsroupili velmi nešťastně a během sedmi minut jsme prohrávali už 0:3. Až poté jsme začali hrát a po pěkných kombinacích jsme ještě do konce první třetiny otočili skóre v náš prospěch. Soupeř hrál velmi tvrdě a my si to nechtěli nechat líbit, kvůli tomu jsme byli často vylučováni. Zápas jsme nakonec po těžkém boji vyhráli 6:4,“ okomentoval první utkání útočník Antonín Krudenc, který se na výhře Alienů podílel dvěma góly.

Druhý zápas proti Fbš Bohemians D měl daleko jednoznačnější průběh. Alieni na hřišti dominovali, o čemž vypovídá i výsledek 11:3.

O prozatímní suverenitě černošického mužstva svědčí nejen to, že jim v tabulce bez ztráty bodu patří první příčka, ale také to, že jeho hráči kralují individuálním statistikám. Kanadskému bodování soutěže prozatím kraluje Lukáš Mayer s 16 body, na děleném druhém místě se pak nachází Antonín Krudenc, který nastřádal o tři body méně.

Kromě týmu mužů měli na programu své zápasy i starší žáci a junioři. Žáci odehráli hned tři zápasy, v nichž padly dohromady pouhé tři góly. Alieni dokázali vyhrát jen jednou, když přetlačili tým FBC Texas DDM P6 1:0. Ostatní zápasy stejným výsledkem prohráli. „Šlo o těžké zápasy, ale je to velká škoda,“ mrzí kouče Martina Vodičku, který trénuje i tým juniorů.

Ti v prvním vyrovnaném duelu udolali Panthers Praha B 4:3, poté nastoupili proti FBK Fat Pipe Vosy Praha. „Do zápasu jsme vstoupili s velkým nasazením a touhou vyhrát, po první třetině jsme vedli 4:2. Druhou třetinu jsme bohužel trochu podcenili a nechali soupeře hrát, což byla veliká chyba. Dostali jsme tři branky a utkání jsme už nedokázali otočit v náš prospěch. Nakonec jsme prohráli 5:7,“ dodal kouč Martin Vodička.

(ph)