3D Florencie vstoupí tuto sobotu do radotínského kina

florencieKino Radotín uvede v sobotu 23. ledna od 17.30 hodin dokument Florencie a Galerie Uffizi, který diváky provede celým tímto krásným italským městem, jeho památkami a uměleckými díly. Vše ve formátu 3D.

Dokument nabízí pohlcující zážitek ze samotné Florencie prostřednictvím nejkrásnějších uměleckých děl té doby od autorů jako Michelangelo, Brunelleschi, Raphael, Leonardo a Boticelli.

Městem a památkami provází herec Simon Merrels. Za jediný večer se v kině „objeví“ 10 muzeí a 150 světových uměleckých děl.

Cesta má devět částí a vede i na předměstí či do klidného a přírodního okolí Florencie. Jádrem prohlídky je pokladnice umění, galerie Uffizi a pohled na dech beroucí dílo Leonarda da Vinci “Adoration of the Magi”, které po letech restaurátorských prací uvidí veřejnost naživo až v roce 2016. Dokument odhalí obraz ve světové premiéře. Diváci v kinech tak budou prvními, kdo ho uvidí. Podívají se ale i za temnějšími autory, třeba monstrózní, děsivými díly s nádechem gotiky od Caravaggia.

Cesta do samotného srdce umění je silným zážitkem i díky 3D obrazu a dokonalému 4K rozlišení. Více informací na www.kinoradotin.cz.

(red)