ZUŠ předvede písničkovou poctu Jaroslavu Ježkovi

Jezek_ABCŽivot je jedna velká výzva a zkusit se má zkrátka všechno. S tímto názorem souhlasí v Základní umělecké škole v Dobřichovicích, a tak ZUŠ jednu vekou výzvu přijala – v pražském divadle ABC oslaví v neděli 19. června 110. výročí narození Jaroslava Ježka.

„Důstojně, ale ve velkém stylu chceme oslavit letošní 110. výročí narození českého hudebního skladatele Jaroslava Ježka, který byl mimo jiné i celoživotně úzce spjat s herci J. Voskovcem a J. Werichem, a tedy i s Osvobozeným divadlem. A právě na místě, kde Osvobozené divadlo od roku 1930 hrálo, na prknech pražského divadla ABC, se v neděli 19. června v 18 hodin uskuteční představení ZUŠ Dobřichovice, které dostalo název podle svých protagonistů a divadla, ve kterém působilo: V + W + J = ABC,“ říká k tomu Eugenie Koblížková ze ZUŠ Dobřichovice.

Protagonisté pořadu zvolili formu Písničkové revue s hereckými výstupy. Těšit se můžete na známé písničky, např. Život je jen náhoda, Babička Mary nebo Golem. Písničky zazní v podání dětských zpěvaček a zpěváků ze ZUŠ, spolu s nimi vystoupí a zazpívají dámy z vokální skupiny Cabinet z Dobřichovic. Doprovázet je bude Dobřichovická komorní filharmonie pod taktovkou dirigenta Dušana Navaříka. Zazní i Ježkův slavný foxtrot pro klavír Bugatti step v podání skvělé klavíristky Alžběty Bartoníčkové. Písničky budou jako tmel spojovat herecké výstupy v podání Jiřího Šafránka a Jana Seidla z Dobřichovické divadelní společnosti. Texty speciálně na míru tohoto představení napsala Tereza Verecká, která vystudovala obor tvorba textu a scénáře, kde jinde, než na Vyšší odborné škole Jaroslava Ježka v Praze. Jak symbolické.

Vše bude doplněno nápaditými scénickými prvky, kostýmy, sladěno do barev bílé, černé a červené. To vše pro představení navrhl scénograf Jindřich Kratochvíl z Dobřichovic. Ten je zároveň i autorem plakátu.

(red)