Zrušeny jsou koncerty i mezinárodní festival

Ilustrační foto: archiv

DOLNÍ BEROUNKA, BEROUNSKO – Od 5. do 18. října platí na základě vyhlášeného nouzového stavu mimo jiné omezení hromadných akcí. V této souvislosti již organizátoři zrušili několik chystaných akcí. 

Neuskuteční se například dva říjnové koncerty v černošickém Club Kině, a to kapely Nerez, ani zahraničního tria Bee Bakare Trio. Divadelní představení a filmové projekce se mohou konat, a to v maximální počtu 500 lidí.

Zákaz mají představení se zpěvem, jako koncerty, opery a muzikály. V Berouně byl proto zrušen celý letošní ročník Mezinárodního hudebního festivalu Talichův Beroun. Konal se pouze varhanní recitál v kostele sv. Jakuba v neděli 4. října. „I přes jarní krizi a nejistotu, která všude panovala, se nám podařilo získat podporu sponzorů. Nejistota byla veliká, stále jsme sledovali aktuální informace. Opravdu jsme do poslední chvíle věřili a doufali, že samotnou festivalovou řadu zvládneme uskutečnit. Když přišla nová opatření navazující na vyhlášení nouzového stavu, bylo jasné, že festival nemá šanci,“ uvedla za Talichovo Berounsko Tereza Králová. Právě pod hlavičkou nově založeného ústavu Talichovo Berounsko se měl letos festival konat vůbec poprvé.

(pan)