Několik tříd v berounských školách je v karanténě

Ilustrační foto: ICP

BEROUNSKO – Uzavřené střední, vyšší odborné a základní umělecké školy jsou od počátku týdne i ve středních Čechách. Omezení kvůli šíření koronaviru má trvat dva týdny. Hrozí ale zpřísnění.

Aktuálně jsou v karanténě některé třídy v berounských školách. K 5. říjnu nastoupila do ní nastoupila celá třída a část další třídy na 1. stupni 2. ZŠ a MŠ Preislerova.

V Jungmannově základní škole mají od stejného dne nařízenou karanténu tři třídy z 1. stupně a šest zaměstnanců školy. V případě, že budou mít žáci i pedagogičtí pracovníci negativní test a nebudou vykazovat příznaky nemoci, skončí jejich karanténa 12. října. Na ZŠ Jungmannova jsou navíc od pátku 2. října od odpoledních hodin v karanténě čtyři třídy z 1. stupně, a to včetně učitelek a asistentek pedagoga. Jejich “izolace” v případě negativních testů a bezpříznakového stavu skončí 9. října.

Počet nově potvrzených případů ale strmě roste. Ministr zdravotnictví Roman Prymula proto předeslal, že už tento pátek 9. října vyhlásí další omezení. Může se týkat také uzavření druhého stupně základních škol v nejvíce postižených regionech, mezi které Střední Čechy nyní patří.

(pan)