Prozradíme vám nejlehčí trasu závodu Kolo pro život

Pohodový závod pro každého. Ilustrační foto

BEROUN – Již po třiadvacáté startuje největší amatérský cyklistický závodní seriál v Evropě pro závodníky všech výkonností i věku. Seriál začne 23. dubna v 9 hodin závodem Bikemaraton Beroun Kooperativy a obyvatelé okolních vesnic startují zdarma. Slevu 25 % mají také členové iDNES Premium a obyvatelé okolních obcí. 

Poprvé bude mít letos seriál také podstatně méně akcí. Po několika letech, kdy jsme se dostali až na 19 závodních dní, se vracíme na celkový počet akcí 12. K tomuto kroku jsme přistoupili po diskuzích s partnery, účastníky a také po důkladné ekonomické úvaze. Chceme stále poskytovat ty nejlepší možné služby, držet standard bezpečnostního zajištění na našich akcích a zároveň nechceme jít cestou zdražování startovného,“ uvádí na svých stránkách pořadatelé. První závod se pojede v Berouně a poslední v Ralsku 1. října. Na letošních závodech se můžete potkat s rychlobruslařkou Martinou Sáblíkovou a pozvání přijali známí cyklisté Kristián Hynek, Martin Stošek, Andreas Seewald ad. 

Registrace probíhá on-line do 20. dubna 2022 na kolopro.cz, kde se dozvíte i detaily všech připravených tras, které jsou rozděleny podle náročnosti. Placené jsou trasy pro trénované bikery B (51 km), C (33 km) a nesoutěžní poklidná trasa D – Family jízda s délkou 20 km, která je určená pro rodiny se zdatnějšími dětmi a dětmi ve vozítkách. Každý účastník Family jízdy získá od Lesů České republiky dřevěnou pamětní medaili. Po celé trase jsou umístěny občerstvovací stanice, únavou v půvabných berounských lesích nezahynete. Starší děti startují zdarma v Dětském závodě,  nejlehčí trasa je připravená pro udatné bikery na odrážedlech a rodiče mají povzbuzování povinné. Po celý den navíc v areálu na děti čeká bohatý doprovodný program v podobě malování na obličej, lukostřelby, mohou si vyzkoušet taneční podložku a rovnováhu udržet na tzv. pumptracku. Jestli nevíte, co to znamená, nevadí. Vaše děti vám to jistě rády ukáží.