Zítra startují žádosti o kotlíkové dotace

Ilustrační foto: archiv
Ilustrační foto: archiv

Středočeši mohou od pátku 15. ledna odevzdávat žádosti o proplacení výměny starého neekologického kotle za nový dotovaný krajem. Oproti minulým období také poštou.

Žádosti mohou podávat osobně na podatelně Krajského úřadu Středočeského kraje nebo zasílat prostřednictvím pošty. První kolo dotací poběží do 15. září 2016, druhé bude pokračovat od 3. října 2016 do 29. prosince 2017. Kraj má k dispozici půl miliardy korun.

Všechny informace o čerpání kotlíkové dotace jsou zde. Pokud si zájemci nebudou vědět s něčím rady, pomohou jim zaměstnanci úřadu. Pozor by si měli dát například na typ tepelného zdroje, který si pořizují. Aby splnil podmínky pro získání dotace, musí být zapsán v seznamu výrobků.

Po uzavření smlouvy a dodání zálohovou faktury na nákup nového zdroje tepla žadatelé dostanou 40tisícovou zálohu. Zbytek peněž až po dodání veškerých podkladů.

Podle letošních pravidel přidělování dotace fyzickým osobám je předmětem finanční podpory výměna kotle na pevná paliva s ručním podáváním tepla za tepelné čerpadlo, kotel na pevná paliva, plynový kondenzační kotel, instalace solárně-termických soustav pro přitápění nebo přípravu teplovodního vytápění či „mikro“ energetická opatření.

(lib)