Získejte zpátky své mladistvé vidění!

Vše, co byste měli vědět o multifokálních brýlích
Zhruba od 45. roku našeho života začne oční čočce ubývat pružnost. Přestáváme vidět ostře na blízko, a i když ruku s malým textem oddálíme, obraz zůstává neostrý.

Tento degenerativní proces je podmíněn věkem, nejde o nemoc ve smyslu patologie. Nazývá se latinským slovem presbyopia, dle českého názvosloví méně lichotivě stařecká vetchozrakost. Díky moderním technologiím brýlových skel je opět možné v každém věku vidět jasně a pohodlně na všechny vzdálenosti.

Jak fungují multifokální brýle?

  • Vrchní část brýlové čočky funguje pro oblast vidění do dálky, od 2 metrů až do nekonečna, při řízení auta, v kině, při hledání hub a podobně.
  • Ve spodní oblasti skla, při přirozeném poklesu pohledu, je zóna určená pro čtení, psaní, vidění malých detailů, na smartphone…
  • Mezi těmito dvěma částmi se nachází zóna vidění na střední vzdálenost, například na počítač, hrubší práce, navigaci a tachometr v autě atd.

Takové brýle jsou pro každého, komu je více než 45 let a nevidí ostře do blízka. Obzvlášť je doporučujeme klientům, kteří už potřebují brýle i do dálky (jak u krátkozrakosti, tak dalekozrakosti).

Výhody:

  • Pohodlně vidíte na všechny vzdálenosti bez rušivých předělů.
  • Už nemusíte hledat a používat různé brýle na určitou vzdálenost.
  • Jsou univerzálně k nasazení v každé životní situaci. Můžete je mít také v samozabarvovací verzi nebo jako sluneční ochranné brýle.

Jak dlouho trvá, než si člověk na multifokální brýle zvykne?
Adaptační fázi lze přirovnat ke stejnému zážitku, jako když jste dostali první brýle. Oči, mozek, ale i střední ucho, kde je umístěno ústrojí rovnováhy, si zvykají na nové okolnosti a perspektivu vidění. Na nové multifokální brýle si 95 % našich klientů zvyklo během jednoho týdne. Po měsíci už ani nevnímali, že mají speciální brýle a vidí opět „jako zamlada“.

Někteří lidé si údajně zvyknout neumějí. Vidí neostře a při rychlém pohybu se obraz „houpe“.

V prvních dnech nošení jsou podobné nepříjemné projevy možné. Multifokální brýle jsou jedním z posledních produktů, které se dělají přesně na míru. Pouze kombinace různých dioptrií nám dává počty možností, které několikanásobně přesahují počet všech žijících lidí na zeměkouli! Proto nejsou žádné multifokální brýle stejné. Rychlost návyku a pohodlí vidění, nejen na multifokální brýle, je závislé na přesné a precizní práci oční optiky. Náš optometrista a mistr oční optiky Tomáš Haberland má více než 35 let odborných zkušeností. Spolu s nejmodernějším přístrojem na měření zraku Dneye Scanner německé optické firmy Rodenstock ve spojení s biometrickými multifokálními skly mají jistotu spokojenosti s viděním i naši nejnáročnější a nejcitlivější klienti.

Jsou multifokální brýle drahé?
Naše optika má multifokální brýle pro každou peněženku. Navíc u všech produktů nabízíme tzv. garanci spokojenosti. V případě, že nebudete s námi doporučenými brýlemi spokojeni, do 60 dnů od výdeje vám je bezplatně vyměníme, případě vrátíme jejich prodejní cenu.

Máte další dotazy, postřehy, kritiku nebo přání? Zanechte nám na tel.: 775 969 813 vaše jméno a telefonní spojení, neprodleně vám zavoláme zpět.

Tomáš Haberland, optometrista a státně prozkoušený mistr oční optiky v Kolíně n. Rýnem

Optika Dobřichovice 
Anežky České 1125, Dobřichovice
info@optikadobrichovice.cz
tel.: 775 969 813
www.optikadobrichovice.cz