Zájem o kotlíkové dotace je opět obrovský

Příjem žádostí na kotlíkové dotace probíhá bez problémů. Foto: KÚSK

Ve středu 4. října v 8 hodin začal Středočeský kraj přijímat elektronické žádosti o tzv. kotlíkové dotace. Dopoledne jich obdržel 4 089. Lidé požádali o zhruba 440 milionů korun.

Dotace byly nyní vypsány na výměnu starých kotlů na tuhá paliva s ručním přikládáním v 1. a 2. emisní třídě za tepelná čerpadla, kotle výhradně určené pro spalování biomasy, automatické kotle na uhlí a biomasu či za plynové kondenzační kotle.

Středočeský kraj rozdělí v této výzvě více než 502,2 milionů korun. Po odeslání žádosti lidé obdrželi potvrzení o přijetí žádosti, na kterém je jedinečný číselný kód, pořadí žádosti, datum podání a základní údaje o žadateli. Podanou žádost elektronickou formou si lidé o den později vytisknou a s potřebnými doklady ji musí do 20 pracovních dnů doručit na Krajský úřad Středočeského kraje. Mohou k tomu využít služeb pošty, kurýrů nebo ji donést osobně.

„Pro případ osobního doručení jsme pro žadatele připravili speciální podatelnu a prodloužili její otevírací dobu. Od pondělí do čtvrtka bude podatelna otevřená od půl osmé ráno do sedmé hodiny večer a v pátek bude končit pracovní doba podatelny ve tři hodiny odpoledne,“ řekla středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová.

Žadatelé budou moci získat podle kategorie nově pořízeného kotle a toho, jestli jde o obec zařazenou mezi prioritní místa, příspěvek 75 tisíc korun – 127,5 tisíce korun. O dotace mohou žádat fyzické osoby žijící na území Středočeského kraje, které bydlí v rodinných domech, dalších objektech k bydlení a zemědělských usedlostech s maximálně třemi bytovými jednotkami. Dotace nejsou určené pro rekreační objekty.

Příjem žádostí bude pokračovat do 29. června 2018 nebo do vyčerpání určených finančních zdrojů, což je mnohem pravděpodobnější.

(red)