Výtvarnou soutěž inspiruje život cestovatele

Ilustrační foto: KÚSK

Středočeský kraj společně s Galerií Středočeského kraje (GASK) vyhlásil třetí ročník výtvarné soutěže pro žáky základních a základních uměleckých škol.
Zapojit se mohou také odpovídající ročníky víceletých gymnázií.

Letošní soutěž „Objevujte svět s Jiřím Hanzelkou“ je motivována významným životním jubileem velké osobnosti, spisovatele, cestovatele, fotografa, scénáristy, filmového producenta, režiséra a novináře Ing. Jiřího Hanzelky, jehož sté výročí narození si připomeneme letos v prosinci.

„Minulé ročníky soutěže se setkaly s velmi pozitivním ohlasem. Ukázaly, že mladá generace je schopna přinášet stále nové pohledy na svět nevšední i překvapivou optikou. Mladí výtvarníci předvedli obrovský tvůrčí potenciál i velkou míru představivosti. Těším se, jak se žáci a studenti zhostí letošního zadání, které nabízí různorodé nápady ke ztvárnění. Život a dílo Jiřího Hanzelky může být pro současnou mládež velmi inspirující,“ uvedla hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová.

Soutěž je určena žákům základních a základních uměleckých škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií ve Středočeském kraji. Do soutěže je možné zasílat plošné práce, fotografie i videa. Práce se budou přijímat do 6. listopadu 2020, vyhodnocení proběhne do 20. listopadu a slavnostní vyhlášení se bude konat 15. prosince 2020. Výherci se mohou těšit na hodnotné ceny.

(red)