Senioři mohou šít panenky pro záchranu dětí

Foto: KÚSK

Středočeský kraj ve spolupráci s UNICEF ČR vyhlásil první ročník soutěže Miss panenka senior. Zapojit se do něj mohou klienti poskytovatelů sociálních služeb působících v kraji.

Charitativní akce na podporu očkování dětí v rozvojových zemích probíhá pod záštitou hejtmanky Jaroslavy Pokorné Jermanové.

O nejkrásnějších výrobcích pro projekt UNICEF „Adoptuj panenku a zachráníš dítě“ rozhodne veřejnost během on-line hlasování. Všechny vyrobené panenky se poté nabídnou k symbolické adopci za 600 Kč na e-shopu UNICEF ČR. Cena jedné panenky odpovídá nákladům na očkování proti šesti smrtelným nemocem pro jedno dítě (spalničky, záškrt, černý kašel, tetanus, tuberkulóza, dětská obrna).

„Po velkém úspěchu tohoto projektu mezi školami jsme se rozhodli oslovit i naše seniory. Z různých návštěv v domovech seniorů dobře vím, jak je pro ně každá možnost zapojit se do smysluplného projektu důležitá. Kromě toho je to generace, která ještě velmi dobře ovládá ruční práce, takže se můžeme těšit na krásné panenky,“ uvedla hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová.

Vyrobené panenky je potřeba poslat na adresu UNICEF ČR nejpozději do 29. října 2019. Hlasování na internetu proběhne v listopadu a slavnostní vyhlášení vítězů se bude konat v prosinci.

Soutěž Miss panenka je součástí projektu Adoptuj panenku a zachráníš dítě, který český UNICEF rozvíjí na podporu očkovacích programů v nejchudších zemích již od roku 2002. Každý rok se díky očkování podaří zachránit životy 3 milionů dětí.

Bližší informace o podmínkách soutěže, vzhledu a střihu panenek naleznete zde.

(red)