Výstava Prezident Václav Havel v OS Náruč

Výstava Prezident Václav Havel v OS NáručModrý domeček, ZUŠ Řevnice, Městské kulturní středisko v Řevnicích a ČTK budou od 4. července do 31. srpna 2013 hostit významnou výstavu fotografií s názvem. PREZIDENT Václav Havel.

 Výstava je koncipována jako pocta Václavu Havlovi, prezidentu a člověku. Je spontánním nápadem 24 fotoreportérů ČTK, kteří měli možnost sledovat Václava Havla v letech 1988 až 2011. Výstava byla uvedena na Staroměstské radnici v Praze v červnu 2012, v mnoha městech a světových kulturních centrech i při slavnostním otevření Letiště Václava Havla.

Cílem výstavy v Řevnicích je dobročinná akce na pomoc OS Náruč. Výtěžek z prodeje fotografií a ze vstupného podpoří pracovní uplatnění osob s mentálním postižením a s duševním onemocněním nejen v novém projektu OS Náruč, kterým bude „obchůdek na kolejích“ v budově starého nádraží v Řevnicích.

Václav Havel neměl příliš rád fotografování, přesto díky jeho charismatu a bezprostřednosti vznikly krásné neformální občas i vtipné snímky, které bez sentimentu vzpomínají na chvíle jeho odpočinku, cestování i pracovní povinnosti.

Výstava je součástí 8. řevnického Fotosalonu a je pořádána za výrazného přispění firmy Profi Credit.

Srdečně Vás zveme na vernisáž ve čtvrtek 4. července od 18 hodin v sále ZUŠ Řevnice. Po prohlídce první části expozice v budově ZUŠ se přesuneme do kavárny Modrý domeček, kde bude na návštěvníky čekat druhá část expozice a občerstvení.

Otevírací doba:

kavárna MD (Náměstí Krále Jiřího z Poděbrad 3) po 12 – 19 h, út – so 9 – 19 h, ne 9 – 17 h

budova ZUŠ Řevnice (Mníšecká 29) čt, pá, so a ne 13 – 18 h, po a út zavřeno (vstupné 80 Kč/ osoba). Výstava potrvá do 31. 8. 2013.