Výstava pejsků odstartovala i pátrací soutěž

Foto: KÚSK
Foto: KÚSK

Počasí okazuje chladnější tvář, proto můžeme i s ratolestmi vyrazit třeba na výstavu „HAFani“ do Regionálního muzea v Mělníku. Stovky plyšových pejsků zde zpestřila soutěž pro děti.

Kdo bydlí v muzejní boudě,  proč je přítel člověka zrovna pes a ne kočka či krokodýl? I to je možné se dozvědět na výstavě, kde nechybí ani interaktivní koutek nejen pro děti.

Při slavnostním zahájení nechyběl dogdancing v podání Káji Šonské a Mini ani chlupatý psí průvodce Alík Balík. Ten výstavou provede i další dny, vždy s originální tvořivou dílnou, a to 20. července v 10.00 a v 15.00; 22. července v 10.00; 27. 7. v 10.00 a v 15.00.

Akci doprovází i soutěž Hledá se Brok a jeho parta! Je třeba vypátrat sedm plyšových psů v centru města, jejichž fotografie s nápovědou je zde. Výstava potrvá až do 28. září.

„Každý měl v mládí jistě doma plyšového pejska, tady se jich sešlo několik stovek a určitě budou zajímavým cílem při letní návštěvě Mělníka,“ ocenil při zahájení výstavu radní pro oblast kultury a památkové péče Zdeněk Štefek, který také několika psisky výstavu obohatil a nenechal si ujít ani prohlídku současně zde probíhající výstavy modelů a stavebnic s názvem „Už si zase hrajou!“.

(red)