Vyřešíme váš problém s vlhkými zdmi

Obydlí v blízkosti Berounky je krásné pro život. Jenže řeka si našla cestu nejen do našich srdcí, ale i do sklepů a zdí. Vlhkost tak narušuje kvalitu pobývání v domě i hodnotu samotné budovy. Máme řešení, jak s padající omítkou, vlhkými mapami a se zápachem zatočit jednou provždy.

Převratná deska vznikla nečekaně
My, společnost Iglubrick Group a. s., jsme do roku 2014 vyráběli polystyrenbetonové panely určené pro stavbu rodinných domů a ke stěnovým výplním v nosných konstrukcích. Výroba probíhá tak, že se do formy o rozměrech 1 x 1 x 3 m nalije směs tvořená drceným polystyrenem, cementovým mlékem a speciální přísadou, která zajišťuje pevnost a kompaktnost. Po 28 dnech se z již tvrdého bloku řežou panely o tloušťce 30 až 45 cm.

Stavba z nich se dále nezatepluje, stěny jsou prodyšné a mají mimořádně velkou požární odolnost.

Před pár lety se stalo něco nečekaného, co naprosto změnilo náš směr. Odněkud totiž přišla myšlenka zkusit uříznout desku o tloušťce 6 cm. Jak se bude chovat? Bude kompaktní? Nebude se lámat? Jak se s ní bude manipulovat? Otázek bylo mnoho… Desku jsme uřízli a kolega ji odvezl na chalupu. Opřel ji ve sklepě o vlhkou stěnu pokrytou černou plísní. Jaké bylo jeho překvapení, když po třech týdnech přijel a desku chtěl přenést na jiné místo. Plíseň za ní zmizela a zeď byla o poznání sušší! V tu chvíli jsme se intenzivně začali zabývat vývojem desky IsoAir.

Probíhaly výzkumy, pokusy, několikanásobná úprava receptury, pár prvních aplikací a jejich následné ověřování Kloknerovým ústavem. Závěr zprávy říká, že deska do sebe natáhne vlhkost ze zdi a odpaří ji ještě ve svém „těle“, takže povrch stěny ošetřené deskou IsoAir zůstává trvale suchý! To byl okamžik, kdy jsme zastavili výrobu panelů a vyráběli už jen naše desky.

Kdo jsme
Řečeno podle knihy Karla Poláčka: je nás pět. O výrobu se v hale v Řevnicích starají tři šikovní kolegové. Na kvalitu výroby, technologii, certifikáty a chod celé firmy dohlíží majitel Marek. V modrém passatu s reklamou IsoAir můžete po celé České republice potkat Renátu, která má na starost obchod, diagnostiku staveb a logistiku. Vyrábíme v souladu s normami a také v celkovém souladu s podmínkami pronajímatele areálu. Procesy výroby nikoho v sousedství neruší, možná i proto, že naše hala je v těsné blízkosti železnice. Dopravu vstupních materiálů a expedici zajišťují běžná nákladní vozidla. Odpad z výroby nám slouží jako druhotná surovina. Vědomě hospodaříme s vodou, do výroby používáme recyklovaný polystyren. Zkrátka se snažíme být dobrým sousedem.

Jak IsoAir funguje
Deskou, kterou vyrábíme v Řevnicích, jsme pomohli vyřešit spousty čtverečních metrů vlhkého zdiva v rodinných domech, chalupách, hospodářských budovách, nemocnicích, bankách, garážích, restauracích, místnostech se saunou a dalších.

Jako první vždy provedeme diagnostiku s proměřením vlhkosti ve zdivu, navrhneme správnou desku a způsob aplikace. Doporučíme aplikační materiál i realizátora. Systém je poměrně jednoduchý, desky si ve většině případů zvládne klient umístit sám. Inspiraci najdete například v pořadu ČT Polopatě s moderátorem Filipem Čapkou, s nímž spolupracujeme už 4. rokem. Budete překvapeni jednoduchostí systému a jeho účinností.

Jsme rádi, že můžeme být součástí regionu Dolní Berounka. Pokud potřebujete řešení, zavolejte nám:

Renáta +420 607 129 807
Marek +420 602 326 191

www.isoair.cz
www.iglubrick.cz